| sweetgirl_6230 a întrebat:

Imi urasc parintii! nu ii mai suport mai ales pe tatacrying acum am venit acasa de la scoala si am vrut sa mananc mancarea mea preferata care mia cumparato mama special pentru mine si acum nu mai estecrying si cred ca tata a mancat-ocrying m-am dus la magazin sa imi cumpar alta si nu mai este nici la magazincrying am hotarat sa nu mai mananc pana nu imi cumpara de undeva mancarea mea pref.crying si nu e acum prima data ca imi face faza astacryingcryingcrying imi este foamecryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| thereforyou a răspuns:

laughing mi se pare amuzanta povestea ta. cred ca ai o problema la cap

32 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gaseste-ti un serviciu si cumpara-ti singura de mancare, din banii tai. Daca si asa nu o mai gasesti, mai ia-ti un job si muta-te cu chirie. Asa nu vei mai fi deranjata de nimeni.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar ce este la tine în casă?
Toată lumea se ceartă cu toată lumea!
Mama ta putea să-ți oprească o parte din mâncare nu să îi servească tatălui totul, ori dă în ea?
Mănâncă și tu ce poți și când vei fi pe salariu te răsfeți cum vrei tu.
Nu-ți urî părinți doar mulțumește-le că ți-au dat viață!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Fa si tu asa cand ii vezi berea in frigider arunc-o la chiuveta sau bea daca iti place, apoi mai discutam happy

Apache
| Apache a răspuns:

Iti urasti parintii fiindca ti-au mancat mancarea :] ...nah pe bune ai probleme! lasa dracu fitele astea de pitipoanca ca esti enervanta!

| moonY a răspuns:

sa-l urasti cand salariul lui se va risipi pe satisfacerea mofturilor proprii, nu pe intretinere, pe mancare pentru casa, pe hainele tale, pe camera aia cu care faci foto ca o pitipoanca ce esti, pe factura la curent, factura la netul pe care ti-l plateste ca sa stai pe hi5, copil prost ce esti.

ai tot dreptul sa fii suparata.
maine ar trebui sa-si foloseasca tot salariul pentru a-si cumpara "mancarea ta preferata" si sa manance-n fata ta.

| Bunny a răspuns:

Tu pentru d'astea te superi? Dar saracii copii care sunt batuti zilnic? Sau cei care nici macar nu au un parinte langa ei? Crede'ma eu stiu cum e si ce zici tu e un nimic. Daca ti'e foame te duci frumusel si mananci altceva si o rogi pe mama ta maine sa iti faca din nou mancarea ta preferata si eventual sa il intrebe pe tatal tau ce s-a intamplat cu cea de azi.Chiar nu e nimic grav sa te superi.Nu are rost sa ii "urasti" pentru nimicuri din astea. Bucura'te de ei cat ii ai si cat te sprijina si sunt langa tine ca nu toti au norocul tau.Acum du'te sa mananci altceva si cand termini intreaba'l tu frumos pe tatal tau daca a luat'o el sau asteapta sa vina mama ta acasa.happySi numai fii suparata>: d

| Nicoleta a răspuns:

Vai ce tragedie.Nu te opreste nimeni sa mananci altceva. Te-ai gandit ca poate nu ti-a mancat-o cu intentie? Spune-i ca data viitoare sa ti-o pastreze si gata.Nu vreau sa stiu cum reactionezi la alte faze mai nasoale, daca ai reactionat asa de la o simpla mancare.
Cum spunea un profesor astazi, gandirea aste este extrem de infantila si egoista, adica tu probabil ai gandit " ei de-al dracului nu mananc nimic pentru ca nu mi s-a facut pe plac".
Lasa mofturile si mananca altceva, iar data viitoare vorbeste cu el finainte sa ti-o puna deoparte.
La urma urmei e doar mancare.: o bagi in gura si s-a dus.Nu-ti poti ura parintii pentru asta.

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua,
mananca altceva. Ce inseamna ca nu mananci pana nu primesti mancarea ta preferata? Nu iti este foame, ca daca ti-ar fi ai manca si paine goala numai sa primesti. Tu te vaieti ca nu ai mancarea preferata, dar te-ai intrebat vreodata cati copii se culca seara si nu au mancat de numai Dumnezeu stie de cate zile?
Te-ai intrebat oare cati copii si-ar dori sa fie acum in locul tau si sa aiba cui sa-i spuna mama si tata? Cum adica sa-ti urasti parinti?
Sti cat efort material si spiritual au ``risipit`` pentru tine? Pentru ca, sincer, se pare ca chair au facut risipa? Fi fericita ca ai alaturi de tine parintii care se pare ca iti satisfac orice dorinta. Ajuta-i si nu ii dezamagi, ca sa nu spuna si ei mai tarziu intr-o postare aici pe TPU ca imi urasc fiica, ca nu invata la scoala se tine numai de prostii si mai mult decat atat nu stie ce inseamna valorile morale. Pa

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Mai fitzoaso! i-a vezi ca ti s-a urat cu binele! si tatal tau are suflet! se el vrea! mi mi-a mancat tata de n ori papik dar nu am spus nici macar o data IL URASC! el mi-a dat viata cum ai putea sa il crasti? si ce vrea sa insemne "si CRED ca tata a mancat-o", intreaba-l inainte de a da vina!

| pwp a răspuns:

Esti un pic cam fitoasa...
lasa, mananca ce gasesti prin frigider

| AlinaOneDirection a răspuns:

uni nu au ce manca si tie iti trebuie mancarea preferata. multumestete cu ce ai. uitete la cei care n-au sa vezi ca mananca orice asa ca nu mai fa mofturi. uite de ex eu azi trebuie sa mank gratar. nu imi place asa mult da trebuie sa mananc ca doar nu stau nemancata. asa ca du-te la frigider si mananca ce este.

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

E clar ca trebuie sa inveti sa mananci ce ti se pune in fata. ce-i aia "mancarea mea preferata, o vreau acum, mi-a mancat-o tata, blablabla". toti avem o mancare preferata dar atunci cand nu mai este nu trebuie sa stau sa ma infometez doar pentru ca m-am enervat eu. te-ai gandit ca daca tatal tau cel enervant si pe care-l urasti nu ar aduce bani in casa nu ai avea cum sa-ti cumperi mancarea ta preferata? laughing lol ce ai face daca ai fi unul dintre copii care n-are un acoperis deasupra capului, care n-au parinti si n-au ce manca si ar accepta pana si rabdari prajite daca ar avea de unde sa le ia?

| Oana_5036 a răspuns:

Doamnee! Poate i-a fost si omului foame! Mananca si u alt ceva!

| mAkE_2626 a răspuns:

Fite de Bucuresti.

| slowmotion90 a răspuns:

Pentru asta iti urasti tu parintii? Eu zic sa te multumesti cu ce ai si ca ai ce pune pe masa in fiecare zi ca ai un acoperis deasupra capului si ca ai niste parinti care nu te au abandonat si care te intretin. daca ai timp arunca o privire aici
http://www.old-picture.com/indians/Poor-Children.htm

http://www.google.ro/......tp?/images

| Sconcsiş a răspuns:

Tu nu cred ca esti normala. Faci greva foamei pentru ca nu mai este mancarea ta preferata?

Si eu vreau snitel, da daca nu este snitel...

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Probabil ai făcut o hotărâre greștiă față de tatăl tău.Nu fii tristă toate mâncărurile sunt bune. Și poate nu tatăl tău a mâncat, poate sora, poate chiar mama, poate tu și nu-ți mai amintești...
P. Sbig grine ce plângi din acest motiv...Fii cu capul sus! Să te gândești la copii săraci care mănâncă și de pe jos și iarna stau doar cu o bluziță înfrigurați iar pentru ei o pâine este o mâncare sfântă!(Chiar și este)Și ei plâng dar plâng pentru că nu au ce mânca și bea nu pentru că nu au primit mâncarea lor favorită.

| schlau a răspuns:

Esti nebuna.Altii nu au ce manca si tu faci figurii. Pune mana si manacta ce iti da parintii.

| mariusrap a răspuns:

Ai d capu meurolling on the floor))))) taci si lasa ki crestelaughing) nu tot baga atatea de seamabatting eyelashes ca oricum parinti tai ti le cumpara si fac tot posibilul ca tie sa-ti fie bine, du-te taieti 2 vene daca nu vrei sa mancilaughing

| g3orgiana16 a răspuns:

laughingrolling on the floorfa greva foameiwinking

| Nu a răspuns:

Si de asta iti urasti tu parintii?
Dupa ce ca ei te imbraca si stai sub un adapost datorita lor... de fapt de ce ma deranjez... esti plina de fite.

| AfRodiTa_4919 a răspuns:

MoonY a vorbit f urat desi are dreptate. poate ai peste 20 de ani si vezi alfel lucrurile dar e un copil, va creste. ajutati o sa inteleaga. nu se refera ca ii uraste in adevaratul mod. nu s a sinucis si nici nu i a omorat. pur si simplu nu ii intelege. va pus o intrebare pe care si voi ati avut o candva, dar acum e mai simplu pentru ca sunteti adulti si vedeti lucrurile mai matur. SAU MA INSEL? nu mai criticati ca asta e usor si stie sa faca oricine. SA DAM SPRIJIN E MAI GREU. TOTI PT 1 nu TOTI IMPOTRIVA UNUIA!
am gasit o azi http://www.people.com/......57,00.html
sunt situatii si situatii. vorbeste ca tatal tau si spune i pe un ton frumos ca mancarea aia crede ai ca e pentru tine. poate a mancat o ca nu mai era nimic gatit in frigider si pentru barbati e f imp ca atunci cand ajung acasa sa aiba ceva gatit. nu o face intentionat. si gateste ti altceva. nu cred ca e singura mancare favorita. IN PLUS CE A MANCAT TATAL TAU AZI POTI MANCA MAINE. POFTA BUNA

| AfRodiTa_4919 a răspuns:

CAND MA GANDESC CE PARINTI VETI AJUNGE UNII DINTRE VOI... din raspunsurile voastre simt si tonul vocii. stiu, sunteti obositi, lucrati din greu pentru traiul zilnic si mai mofturile copchilei nu vreti sa le mai auziti. e un site de copiii sau adulti? deci comportativa ca atare!

| LiceeancaBella a răspuns:

laughing Iti trece pana cand te vei marita

| KidDo_4008 a răspuns:

Interesant straight face. eu zic ca ai o problema! Vai de capusorul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mno lasa mori de foamne.am eu paci pe acasa ceva wiscas daca vreirolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor)tulaiiirolling on the floor))doamnee pentru o mankare?raised eyebrows fata fi serioasa cum sa iti urasti parintii pentru o mancare doamnerolling on the floor))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, tu nu stii ce inseamna adevaratele probleme dintre copii-parintihappy

| xSequel a răspuns:

Fa-ti altceva de mancare si asteapta pana cand vine mama sau tata acasa si spune-i sa iti cumpere inca odata mancarea preferata si roaga-i nu ti-o mai manance.