| Anonim430 a întrebat:

În compatibilitatea zodiacală contează ascendentul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred, consider că e mai important în ce casă/zodie e Soarele, Venus, Jupiter, Marte și Lilith pentru compatibilitate.

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu conteaza compatibilitatea zodiacala, conteaza sa iti placa persoana si sa se dedice amandoi principiilor Creatorului in ce privrste relatia si casatoria: respect, fidelirate, amtruism, sinceritate, bunatare.
Restul sunt abureli si scuze.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da. Adica se schimba povestea, cand se vorbeste de zodiile din ascendent.
Dar cum s-a mai spus, in realitate conteaza deloc.
Astrologia e un fel de almanah de superstitii, nimic mai mult.
Eu "cred" in ea doar de amuzament.

| Drimmero a răspuns:

E 2022, cum sa credeti in prostiile astea?

| proserpina22 a răspuns (pentru Drimmero):

E 2022, cum să mai crezi că unele persoane nu pot să aibă dreptul de a crede în ce vor? Comunismul s-a terminat în România din ce știu eu, poate e timpul să mai lași oamenii să creadă în ce vor cât timp nu te afectează pe tine.

| Drimmero a răspuns (pentru proserpina22):

E o credinta prosteasca : ) ) si nu m-ai nimerit, sunt anti-comunism. Sa iti faci relatii pe baza unor mercuri retrograzi, ascendenti, alinierea planetelor la stanga sau zodii e o dovada vie ca oamenii inca n-au iesit din pestera.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă fazele lunii afectează starea omului de sănătate și emoțională (e demonstrat științific acest lucru) ce le-ar reține pe celelalte corpuri din cosmos să nu facă la fel în fazele lor?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca mai sunt unii ''stiintifici" care cred si acum ca pamantul este plat, asa pot exista si acum oameni de stiinta care asimileaza viata pe pamant cu horoscopul, nu inseamna ca automat trebuie sa fie si adevarat. Fazele lunii afecteaza si mareele, planetele se afla intr-un echilibru cu Universul din sistemul solar respectiv, dar asta nu e un argument pentru care ar trebui sa tii cont cand vrei sa-ti faci o relatie, omul e plin de credinte, e construit sa faca pauza de la ratiune si sa creada in zei si alte cele. Omul e singurul raspunzator de faptele sale si alegerile sale, nu e impins de la spate de nimic altceva, suntem aproape 8 miliarde de oameni pe planeta, cum ar putea niste desene (zodiile) sau miscari telurice sa ne dicteze viata din momentul in care ne nastem pana murim? nu exista argument rational la asa ceva.

| OldSoul a răspuns:

Da. Pentru ca dupa o varsta anume (30 de ani) ascendentul influenteaza persoana respectiva mai mult ca zodia.
Cumva spus, dupa 30 de ani, preiei mai multe din trasaturile ascendentului.
Sau ceva de genul happy Nu-s expert in asta.

| johnnny123 a răspuns:

Contează la fel de mult ca toate celelalte lucruri din astrologie. Adică deloc.

| Gândesclarece a răspuns:

Dacă ești prost contează și visele