| d33a_2673 a întrebat:

In iubire de ce trebuie sa suferi?

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

O zicala zice asa: "A iubi inseamna a suferii si cum multi fug de suferinta, putini stiu sa iubeasca!"...winking

10 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu trebuie sa suferi! Fiecare experienta e o lectie de viata din care trebuie sa iei doar ce a fost mai bun si din care sa iesi mai intelept!
Nu trebuie sa pui la suflet totul! Cine te raneste, nu te merita! De cele mai multe ori suferim chiar din cauza noastra, din cauza alegerilor gresite pe care le facem uneori!

assiris
| assiris a răspuns:

E de preferat sa nu suferi de nimic, adica sa fii sanatos tun. Iar acea "suferinta de care se plang indragostitii" este de fapt sarea si piperul unei relatii. Se spune ca doi care se iubesc se supara periodic si sufera tocmai pentru a avea motiv de impacare, iar impacarea este sublima, aduce un suflu nou in relatia care dadea semne de plictiseala.

| monyk a răspuns:

Buna, trebuie sa suferi in iubire pentru ca asa e scris si nu putem schimba asta, cand iubesti automat risti sa suferi, dar nimic nu se compara cu acest sentiment, care desi iti poate cauza suferinta, merita sa risti, si nu ezita sa iubesti k ar fi pacat sa treci prin viata fara sa fi iubit...

| LuS[z] a răspuns:

Draga mea iubirea inseamna la un moment dat si sufeinta. uite de ex dac o persoana nu vrea sa mai fie cu tine pentru ca iubeste pe altcineva iar u iti dai seama pentru a fi fericit el preferi sa-l lasi sa fie cu altcineva.asta inseamna iubire dar u din pacate suferi pentru ca nu poti fi cu el intelegi?

| stardeea a răspuns:

pentru ca nu intodeauna dragostea unuia e mai mare decat dragostea celuilalt..nu stiu poate asa ne e sortit, poate asa simtim ca iubim..si eu trec prin cea mai grea perioada din viata mea

| monicaclaudia a răspuns:

Daca unu nu sufera in iubire inseamna ca nu e o iubire adevarata. mda fraze din cutii de ciocolata ( si eu mi pun intrebarea asta. da sti cind suferi un pic. ti dai seama cit ti la persoana care o ai linga tine. e ca si dupa o ciarta. inpacarea e mai dulce asa se zice.))
daca intr-o relatie e tot perfect crede-ma e ceva ce nu merge in relatia respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca daca nu ai mai suferi (la un momentdat, nu mereu) nu ar mai fi iubire. poti avea simple relatii (sexuale sau doar de prietenie) sau poti sa-i ranesti pe cei care te iubesc pe tine. eu am ales intodeauna sa iubesc corect, indiferent de ce urmeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca daca nu suferi nu simti ca iubesti cu adevarat

| sanda01 a răspuns:

Daca iubesti suferi s ivei suferi in continuare ca asa e viata mai ales cind iubesti