| Awesom a întrebat:

In momentul cand auzi din gura unei fete cuvintele:"Vreau sa ramanem amici", ce trebuie sa faci in acel moment? Sa rupi total legatura cu demoazela?

Răspuns Câştigător
| Marius_2905 a răspuns:

Raspunsul meu e DA, Calin! Poate ai auzit sintagma "Intre un baiat si o fata nu poate exista prietenie, ci doar iubire". E foarte adevarat. Cand o fata iti spune asta, e clar ca vrea sa te inlature pentru ca nu te considera potrivit. Gandeste-te : cand isi va gasi iubit, Tu nu vei mai exista pentru. ea. Asta e adevarul si iti spun din proprie experienta.

9 răspunsuri:
| Leon a răspuns:

Depinde de cat de bine va cunoasteti, dar daca stii ca ai facut toti pasii pentru a fi cu ea si ea ti-a dat raspunsul asta ca fiind de fapt un refuz 'dulce' eu zic sa o trimiti in rasa masii si sa iti gasesti alta.

| NickiMinaj a răspuns:

Da, fara nicio abatere, cu multa politete si indiferenta. altfel vei fi luat de prost happy

| Adriana1019 a răspuns:

Cand o fata iti spune asta inseamna ca vrea sa rupa relatia de dragoste si sa ramaneti la o relatie de amicitie, dar fara sa fiti jenati ca ati avut o relatie amoroasa.In acel moment trebuie sa fi calm, sa nu pari ciudat si sa confirmi ca asa ar fi cel mai bine.Sa nu rupi total legatura dintre voi, ci sa ramaneti prieteni dac chiar nu mai sunteti atrasi unul de altul. Funda?

| Adi2ro a răspuns:

Evident nu. Poate fi si un test, momentan nu e pregatita de o relatie sau chiar nu te place mai mult ca un amic. Vestea buna e ca fetele nu's ca noi. Chiar daca nu ne plac din prima daca ramai un prieten bun in timp se poate atasa foarte usor de tine pana in momentul cand incepe sa te iubeasca happy

Acum depinde de tine daca ai rabdare si daca compania ei e de-ajuns. Uneori o fata e mai placuta ca si amica!

| Awesom explică:

Sunteti ipocriti, cum sa pastrezi legatura cu cineva careia nu-i pasa de tine? Ce sa fac eu cu amicitia ei, s-o arunc la gunoi.Alta solutie nu vad.

| camryn a răspuns:

Ar putea insemna 2 lucruri: ori ca vrea sa incheie intr-un mod cat mai amiabil relatia, ori ca e indecisa asupra relatiei. cred ca totusi ar trebui s-o intrebi in ce sens vrea sa ramaneti doar amici si ce a determinat-o sa faca acest pas. cat despre mentinerea unei legaturi cu ea, asta depinde si de tine si de ceea ce simti tu pentru ea, dar nu cred ca ar fi o idee buna sa rupi total orice legatura cu ea, cel putin pana cand nu veti lamuri amandoi motivele care au dus la despartire si pana nu veti ajunge la o decizie de comun acord.

| tataralexandra a răspuns:

In primul rand. poate nu s-a simntit bine in preajma ta, nu i-ai oferit ce-si dorea sau pur si simplu nu i-ai oferit libertatea de care avea nevoie. Poate ca nu e nici unul dintre acestea dar in acel moment daca tineai foarte mult la acea fata si normal ca ti s-a rupt sufletul dar nu-i nimic lasi dupa ea.si o sa veizi ca daca. faci cum spunea ea se va intoarce la tinehappy

| nitssa a răspuns:

Nu ar trebui sa rupi legatura cu ea.totusi sa ramaneti prieteni este un lucru bunhappy

| Core a răspuns:

Imi pare rau pentru,,directa,,. Da. Te-ai prins.,,Amic,, este de nici-un fel. Poate sa-i fie amic si nu stiu cine de pe strada. Oricum mandria ta de,,barbat,, ar trebui sa te faca sa,, rupi,, legatura. Dar... dupa cum le cunosc eu pe unele fete, cand va vedea ca iti este indiferenta s-ar putea sa se intoarca singura la tine. Asa ca fii atent cum te porti!