| Sara2 a întrebat:

In urma cu aproape 3 ani am cunoscut un italian care a venit intamplator in romania ne-am intalnit de cateva ori am iesit in oras, de atunci tinem legatura pe mess si la telefon, el vrea ca anul acesta de pasti sa ma duc la el in italia, ce parere aveti? mie imi este putin teama sa nu cumva sa nu ma mai intorc sau mai stiu eu ce... ce credeti oare este periculos? pare ciudat ca a zis ca imi face el rezervarile si imi trimite biletele de avion, cei care ati fost in italia stiti cum se poarta italientii cu romancele? nu stiu ce sa fac am ceva dubii, cand a fost aici s-a purtat fff frumos dar eu stiu, acolo sunt departe de toata lumea!

10 răspunsuri:
| Ciprian271 a răspuns:

Zi ce mi-ai spus mi-e in intrebare ca ti-e frica sa vii ca fata romaniei a fost patata si ca toti cred ca romanii sunt rromi adica rromi. sau ai incrdere in el pentru ca daca te iubeste cu adevarat crede-ma ca daca ar fi nevoit sa te ucida sar omora el insusi pentru tine.

| Steff_7182 a răspuns:

Salut!
Probabil e o diferenta intre el si a pimp si intre tine si a hooker.sa stii ca exista si italieni care sunt impreuna cu romance si cu orice fete de alte natii si nu le trimit la cersit dimineata.Si italienii sunt oameni.Eu zic sa nu iti faci nicio grija.Este si generos cu tine.Cred ca iese ceva calumea. Poate peste ceva luni ne spui "buon giorno" de la Romatongue
Pa pa si Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand nu stiu daca esti majora sau nu.In orice caz, daca nu prea ai incredere in respectivul sau ai retineri fata de el, nu cred ca ar trebui sa mergi.Ai tai ce zic? De ce nu il chemi pe el in Romania?

| tarziu a răspuns:

Prietenul tau (ala cu ejacularea in 12 minute) ce parere are?

| Barajag a răspuns:

Eu nu m-as increde, insa tu poti face ce doresti. Dar mai bine ar fi sa ramai alaturi de familia ta.Pe italian, nu-l cunosti decat de pe internet sau la telefon si o data cand a fost in tara, este alegerea ta.Bafta!

| Bacemi a răspuns:

Parearea mea este ca ar trebui sa il convingi sa iti faca el mai multe vizite aici in Romania. Spune-i ca nu esti pregatita pentru asa ceva. Pentru moment trebuie sa clarifici situatia cu prietenul tau si iti trebuie un timp pentru a iti pune ordine in ganduri. Nu te grabi. In legatura cu italianul, sunt si baieti buni care chiar fac aceste gesturi din iubire. Nu e bine sa te grabesti oricum. Iti spun sigur ca italianul va intelege si daca tine la tine te va vizita si va avea rabdare cu tine.

| Razvan a răspuns:

Suspecta treaba.Prea totul e roz, prea numai lucruri bune, prea ca plateste el totul, prea se poarta frumos aparent fara niciun motiv.Eu cred ca isi urmareste interesul si nu e tocmai unul prietenesc.Mai bine invita-l tu in Romania pentru a-l cunoaste mai bine si la anul poti sa te duci tu la elbig grin

| madaicy a răspuns:

Crede-ma canu stiu daca ar merita sa faci asta... da, stiu cum sunt italienii.am fost in italia si am vazu cum se poarta cu romancele.parerea mea este sa n u faci acest pas de a pleca in italia, ecat daca esti convinsa ca il cunosti foarte bine

| tisha a răspuns:

Asa cum zice si Bulina, de ce nu vine el in Romania? Daca tot te place si este si generos ati putea merge undeva la munte sau oriunde vreti voi.Nu poti avea incredere intr-o persoana doar dupa cateva intalniri.Foarte multi stiu sa joace teatru cand au un scop.In final tu alegi!

| master_6164 a răspuns:

Cred ca ceri pareri fara sa dai detalii nici nu stiu citi ani ai dar daca deja ai un prieten de ce faci asa de fapt ce cauti