| nicujoita a întrebat:

Ingeri exista? Va pun aceasta inrebare pentru ca intr-o seara am visat Raiul spunet-mi ce impresie aveti

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu stiu ca exista rai, iad si purgatoriu. Am mai auzit ca ingerul iti ia sulfetul la moarte 2 adica si il duce in fata lui Dumnezeu si de acolo el te trimite depinde de ce persoana ai fost rea buna... Poate nu e adevarat ramane de vazut cand murim.

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Adevarul e ca ingeri exsista exsista ingeri buni si rai dar la inceput Dumnezeu a facut doar ingeri buni dar ei sa-au impotrivit pentu ca vroiau sa conduca ingeri sunt fiinte pe care nu le poti vedea un inger inseamna extraterestru pentru ca extra inseamna in afara pamantului si terestru ceva de pe pamant
Uite e interesant asta www.lumeaingerilor.ro

| Patry a răspuns:

Normal ca exista! Si Dumnezeu exista si toti sfintii de care se vorbesc! Si Raiul exista!

| Anonima568 a răspuns:

Ingerii exista, hmmm dar daca mai visezi raiul nu te duce sa " il vizitezi " ptc se zice ca daca visezi asa ceva si daca te duci o mierlesti big grin

| Rafael_3371 a răspuns:

Da exista ingeri. E frumos visul si ma bucur ca mai aud de la persoanele din jur ca mai au si asemenea vise sau vise frumoase. marinescurafael e idul meu daca vrei sa mai vorbim despre acest lucru si alte chesti daca vrei.

| OrangeJuice a răspuns:

Cauta intr-un dictionar de vise ce inseamna "Rai".Sau iti spun eu:
Rai - vei gasi o ocrotire ori de cate ori vei fi in primejdie
-- vazand rai - stire placuta.
2. RAI
Daca visezi ca ai murit si ca esti in rai inseamna ca va trebui sa muncesti mai mult, dar si ca vei fi bine platit.

| gabibt a răspuns:

Se zice ca daca vorbesti cu Dumnezeu inseamna ca esti un om normal, dar daca Dumnezeu vorbeste cu tine inseamna ca esti schizofrenic.

| NarCiS_7754 a răspuns:

Si ce ai vazut tu acololaughingrolling on the floor))?

| gratzy_1875 a răspuns:

Ingerii exista! Sunt in permanenta langa noi, pacat ca nu toti stim sa intram in legatura cu ei. Incearca sa nu te mai interesezi in stanga si in dreapta in privinta interpretarii viselor, deoarece un vis nu semnifica acelasi lucru pentru toata lumea. Visul este un mesaj personal happy Incearca sa faci legatura intre ceea ce visezi cu viata ta si vei gasi cu siguranta multe raspunsuri happy