| salajeanul a întrebat:

Intotdeauna cand pun intrebari la maicamea taicamiu se amesteca si da sfaturi nefolositoare.si daca i zic sa nu se mai amestece la maicamea nu-i convine

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna salajeanul,
Ai putea sa incerci sa ii zici asta cu frumosul. Tata lasa-ma ca vreau sa vorbesc despre asta doar cu mama.
Pa, pa

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da,au dreptate, tu trebuie sa asculti si sa Respecti parerea ambilor parinti, nu numai a mamei care e mai apropiata de tine. Tatal(si tu vei fi) are si el un cuvant greu de spus in educarea copilului.

| Parmalat a răspuns:

Inseamna ca parintii tai se inteleg bine si se completeaza reciproc.
Nu te mai supara pe el, lasa-l sa-si spuna si el parerea si asculta-l. De facut oricum faci cum vrei tu, dar e tatal tau si e bine sa asculti ce are de spus chiar daca nu esti de acord.

| ioana1704 a răspuns:

Se amesteca pentu ca ii pasa. Daca nu i-ar pasa nu s-ar amesteca. Vei vedea cum e cand vei avea si tu copii

| GenetiX a răspuns:

Stii ce cred eu? ca tu nu ai nevoie de sfaturi. decat de confirmari. cand cineva nu e la zi cu ceea ce vrei tu sa raspunda nu-s bune sfaturile happy Nu mai cere nimanui sfaturi, daca faci separatisme. Un sfat este atunci cand cineva-si spune parerea la fel ca mine, ti sau nu cont de el nu-i spui ca nu e folositor. E parerea lui. OK?

| Eva a răspuns:

Da-i stupid de cateva ori, poate inceteaza.

| Nume a răspuns:

Asta pentru ca vor sa te ajute si le pasa de viata ta deci spune-i mamei tale ca vrei sa incerci ca poti sa te descurci si singur deci spune-le asta parintilor tai

| CastorR a răspuns:

Doamne cum te exprimi.
Si totusi carei inteebarea?

| Pettricaaa a răspuns:

Eu zic sa.i asculti pe amandoi, fiecare are o parere. apoi poti sa analizezi si sa faci ceea ce crezi de cuviinta