| AdrianaaaAdry a întrebat:

Intrearea este:"Daca imi place de un baiat care sta la un bloc distanta de mine si este mai mare ca mine cu 1 an nu stiu cum fac sa ii spun ceea ce simt!"

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Adriana, cautam prea adesea raspunsurile in jurul nostru.

Cel mai bun raspuns pe care il poti primi va veni mereu de la tine.

Asculta-ti inima.

Intreaba-te sincer ce ai putea pierde si ce ai putea castiga daca ii spui ce simti.

Eu unul imi dau seama acum ca orice decizie ai lua, e cea mai buna pe care o puteai lua la acel moment.

Daca tu nu faci nimic, dar simti ca eziti inseamna ca nu ai luat decizia de fapt sa nu faci nimic.

Asta inseamna ca inca mai cauti varianta potrivita sa vorbesti cu el.

Sfatul meu este sa nu ii spui direct ce simti.

Cauta-i prezenta si vorbiti chestii mai banale la inceput.

Un motiv bun de conversatie ar fi sa ii ceri ajutorul cu ceva la care stii ca se pricepe.

Si apoi sa ii multumesti cumva.

Petrecand timp impreuna cu el si fiind alaturi de el o persoana mai apropiata decat esti fata de altii ii transmiti mesajele potrivite.

Daca el nu intelege totusi dupa o vreme va trebui sa ii si spui sincer ce simti.

Dar asta nu o faci decat daca voi ajungeti sa va cunoasteti foarte bine si el nu da niciun semn ca te-ar placea in acelasi mod cum o faci tu.

Daca el nu da semne deloc ca te place, daca nu simti asta din partea lui, atunci sfatul meu este sa te indepartezi incetul cu incetul.

E mai bine asa pentru tine.

Bafta!

| iubaretzul21 a răspuns:

Pai baga-l si u in seama vorbeste cu el.si sa vezi ca daca i vb frumos si etc...o sa faca el primul passwinking