| AdrianaaaAdry a întrebat:

Intrearea este:"Daca imi place de un baiat care sta la un bloc distanta de mine si este mai mare ca mine cu 1 an nu stiu cum fac sa ii spun ceea ce simt.El a invatat la scoala mea dar a trecut la liceu acum, faza e ca eu nu am decat facebookul lui si bine ca mai stam la o scara cu mai multi etc...dar uneori ma intreb daca sar uita la mine dar bine noi mai radem la glumele noastre si ne simtim bine dar nu stiu ce sa fac....imi puteti spune? JUSTIFICATI RASPUNSUL!"?

3 răspunsuri:
| marpey16 a răspuns:

Bine, in primul rand, nu face greseli copilaresti. Nu pune pe cineva sa il intrebe despre tine, nu te duce la ei sa ii spui in fata: Imi place de tine. Daca il vezi mai des, flirteaza cu el, zambeste-i, uite-te la el pe sub gene, etc. Scoate tot arsenalul de seductie feminina. Ai Facebookul lui? Foarte bine, foloseste-l. Da-i like la poze, baga-l in seama cand e pe chat- in caz de urgenta, poti chiar sa ii spui ca l-ai bagat in seama pentru ca i observat ca sta langa tine. Dezvolta o relatie la nivel verbal (pe Fb, din pacate) si apoi, daca va apropiati putin, poate iesiti. Si de aici, daca e sa fie, lucrurile o sa se dezvolte natural.

| VINTZU a răspuns:

Pai daca tot stai cu el chiar daca sunteti in grup il chemi undeva si ii spui ca iti place de el si ce simti pentru el si vezi ce iti raspunde! Oricum nu ai nimic de pierdut. Daca si el simte la fel sarutal si daca nu simte pur si simplu nu a fost sa fie sad

| maryus24 a răspuns:

Cand vb cu el incerca sa vezi daca e interesat de tine, vb pe facebook cu el intreaba-l ce mai face sa vezi daca e dornic sa vb cu tine, si daca da atunci poti sa ii spui ceea ce simti. bft