| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare la care as vrea raspunsuri sincere, corecte, fapte chiar, intamplari, fara critic si batjocura. : ce parere aveti de relatiile de dragoste [probabil a-ti auzit, de scurta/lunga durata] dintre o fata romanca, si un baiat rrom? [sau invers in cazul sexelor] happy

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Ce parere sa am : o relatie de dragoste este o relatie de dragoste! Numai dragostea in sine conteaza : etnia, durata, varsta sau sexul nu au nicio importanta!

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nicio părere totul depinde de la caz la caz. Nu ne putem da cu părerea în cazul unei relaţii pornind doar de la numele celor doi sau de la etniile din care cei doi aparţin, ca s-o parafrazez pe Roxa.
Pe de altă parte, citindu-ţi completările, este contrarecomandat să te-apuci tu de făcut nunţi la 19 ani indiferent de etnia şi vârsta partenerului.
Ai o şcoală de terminat, o carieră de construit - ţine-te de alea! Şi p'ormă mai vezi tu cu nunţi şi altele de genul happy.
Tetrailes bahtalo. (am fost numit ungur sionist mason satanist pe site-ul ăsta. Sunt curios dacă mă va numi cineva şi ţigan după asta laughing )

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bent, tu eşti ţigan cult. Un fel de Ion Voicu aşea... nu bădăran de Ferentari, este?
Ciganyok emberek! Irgalmazz!

| PetreConstanta a răspuns:

Nu exista diferenta Iubirea nu are limite si nici nu alege Dragostea este frumoasa

| NickiMinaj a răspuns:

Din moment ce singura "calitate" a baiatului e ca e rrom, o parere proasta. dar tu ce parere ai despre o relatie intre o fata pe nume raluca si un baiat pe nume costi?

| Hombre a răspuns:

@kongeriket, ţiganule.

| Hombre a răspuns:

Bent rasistule, tu nu vezi ca-i dragoste ţigănească cu alai romanesc? Maghiarule.

| dydy1 a răspuns:

O parere...atat timp cat cei 2 se iubesc.nu conteaza rasa, desi cred ca lumea va judeca dupa aparente.
Dar daca relatia se bazeaza pe dragoste eu zic ca o sa mearga, desi cred ca familiile se vor opune.

| blondissima a răspuns:

@yukie Te contrazici singura. "Tzigani ...sunt niste persoane oribile sincer e o porcarie sa-ti placa de un tzigan...nu sunt rasista, nu-i discriminez" exact ce-ai spus mai sus e discriminare si rasism.

@Maya23 Eu cred ca este viata ta si tu trebuie sa decizi ce si cum sa faci. Nimeni nu te cunoaste mai bine decat te cunosti tu pe tine insati. Doar tu stii ce te face fericita. Trebuie doar sa-ti asculti inima, nu tot ce-ti spun cei din jurul tau.

Am cunoscut rromi mai romani decat romanii si romani mai rromi decat rromii. Nu putem judeca pe nimeni in functie de locul sau familia unde a venit pe lumea asta. Nimeni nu alege.
Dragostea adevarata intotdeauna invinge, oricate obstacole ar intalni in calea ei.

| blondissima a răspuns:

Nu conteaza nici diferenta de varsta nici parerea noastra. Voi sa fiti fericiti.

| ederaionela a răspuns:

Pai.o parere. ar fi aceea ca atata timp cat cei 2 se iubesc este in regula daca ei 2 se iubesc numai cont sunt sigura ca ceilalti o sa li se para ciudat si ii critica dar nu cont daca se plac

| Casandra a răspuns:

Tzigani ...sunt niste persoane oribile sincer e o porcarie sa-ti placa de un tzigan...nu sunt rasista,nu-i discriminez,vb cu ei, am si-n clasa, dar o relatie cu tziganii mi se pare o prostie

| Maya23_1133 a răspuns:

OK! multumesc de sfaturi. tin sa anunt ca, tiganul, e de fapt genul mai "fashion", si unchiul lui i-a dat dreptul sa fie cu o fata romana. Parintii i-au murit, in special mama, acum recent. Sa zic, sunt eu fata respectiva, iar el ma iubeste de mult timp, stia si mama lui si toata familia [e numeroasa, clar] si nah, cand era mama lui pe moarte i-a spus clar baiatului ei sa faca nunta cu mine, ca vede ca e fericit cand se gandeste/vorbeste de mine. aaa si sa spun, tipul are 27 de ani iar eu 19. happy

| Maya23_1133 a răspuns:

Raspund la faza cu maritatul. Stai linistit/a ca nu am de gand, sau am avea de gand sa facem asa ceva Acum. Plus ca eu Acum termin, si problema de cariera, el ma ajuta sa ma ridic. Adaug, am terminat la liceul de arta, pictura si vreau sa continui, pentru ca stiu si eu si el ca sunt fericita cand 'lucrez'. happy multumesc de sfaturi. Sa fiti cuminti si multa fericire!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@kongeriket
Cred ca e "Te trailes", in doi cuvinti.
Vezi, este mai rrom decat tu. Si mai maghiara.