| Smile19 a întrebat:

Iubesc foarte mult un baiat.Am fost cu el, dar acum are alta prietena si spune ca l-am facut sa sufere, ca nu l-am iubit deloc si tot baga pretexte pentru scuze. A intrat pe mess la o prietena de-a mea si a inceput sa ma injure sad, ma uraste total cryingbroken heart. Ce as putea face? Dati-mi niste sfaturi va rog...(Funda pentru cel mai bun sfat :X:*)

Răspuns Câştigător
| laura_1382 a răspuns:

EU O SA-TI DAU UN SFAT, DAR TREBUIE SA CITESTI TOT CE ITI SPUN CA SA INTELEGI.OK? fii atenta:in situatii de genul asta trebuie sa treci peste sentimentele tale fata de el.pentru ca daca nu iti impartaseste si el aceleasi sentimente nu merita sa i te ararti.si ajunge sa te injure pentru ca vede ca te consumi pentru el si si-o ia mare in cap.trebuie sa-l tratezi cu spatele daca nu se comporta frumos cu tine.nimeni nu are dreptul sa jigneasca sau, mai rau, sa injure o fata.eu sigur am dreptate pentru ca am si eu o prietena care este intr-o relatie si daca ii spune acelui tip cateva vorbe dulci si-o ia mare in cap si apoi se cearta din orice.am sfatuit-o sa nu-i mai zica ea nimic sa-i zica doar el si se inteleg bine, iarcand mai vb eu in particular cu baiatul acela imi mai spune ca si-ar dori sa-i mai spuna si ea cate ceva.dar i-am zis ca n-o so mai faca pentru ca si-o ia in cap.si a inteles.in momentul asta se inteleg perfect si au o relatie frumoasa.ma rog...am, deviat de la subiect. sper sa iei in considerare sfatul meu, si te mai sfatuiesc un lucru. daca il tratezi cu spatele si vezi ca nu se intoarce l tine, indreapta ti sentimentele catre altcineva si in felul asta daca mai tine la tine il faci si gelos.stiu ca ti-e greu la inceput si crezi ca n-o sa poti sa te indragostesti de altcineva atat de repede, dar ai timp.gaseste un baiat dragut si incepe sa-l vrajesti.asa o sa-ti mearga mult mai bine.MULT NOROC!

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu nu cred că sunt pretexte. Pur şi simplu nu cred.
Te rog detaliază.
Sau, dacă totuşi sunt pretexte, atunci detaliază-ne şi nouă. De ce spune el că l-ai făcut să sufere?
Că l-ai iubit sau nu, asta ştii doar tu - n-o putem şti nici noi şi nici fostul tău prieten.

Numai bine.

| Unffox a răspuns:

Fii indiferenta si nu te consuma cu nervii lui, ca doar nu sunt ai tai.

El va vedea ca tu nu consideri ceea ce el spune un adevar si va renunta la aceasta stupida furie, iar atunci chiar vei reusi sa vorbesti cu el si sa-i explici ceva.
Acum el o tine pe a lui... Lasa-l si pe el sa se descarce, adica, poate sufera si asta ii face bine, daca se elibereaza de stres, iar daca tu ii vei intelege aceaste nevoie, iti va fi recunoscator cu siguranta si ve-ti vorbi.

Asculta-ma ^^!

| justme_4720 a răspuns:

Pur si simplu ignora-l.Vazand ca nu-i mai dai atentie deloc dupa un timp nu se va mai purta asa...Crede-ma,ignoranta doare!
Dar totusi daca te-a injurat nu crezi ca poate pe id lui era prietena lui, vrand sa te faca sa crezi ca fostul tau prieten te uraste?

| Leylla a răspuns:

Lasa-l o perioada in pace ca sa se calmeze.I-ai zis ceva candva, care l-a suparat atat de mult? Spune-i ca iti pare rau daca i-ai facut ceva, si ca vrei sa fiti amici, macar.(daca vrei sa mai fi cu el trebuie sa ai rabdare). Sper ca te-am ajutat.

| White13 a răspuns:

Scumpo, nu mai pune suflet intr-o relatie, mai ales daca este adolescentina (nu stiu ce fel de relatie e in cazul tau), banuiesc ca esti constienta ca o relatie care incepe de la 14-15 ani nu va tine toata viata. Si pe el IGNORA-L nu merita altceva. Si intr-o relatile care vor urma nu mai pue suflet daca nu crezi ca este ceva serios. (repet nu stiu ce fel de relatie ai avut tu, dar daca este una intre adolescenti pune in aplicare ceea ce iti zic eu, si o sa iti mearga foarte bine) kiss

| maryanu a răspuns:

Poi acum depinde din ce cauza l`ai facut sa sufere, poate ca el chiar a simtit ceva pentru tine si tu l`ai ranit iar acum vrea sa se razbune cel mai bine a`r fi sa-l opresti si sa discuti desprea aceasta problema. Sper ca te-am ajutat. Bafta :-b