| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc un baiat machedon si as fi in stare sa accept toate traditiile absolut orice numai sa ma marit cu el. El cred ca tine la mine dar e ceva in neregula pentur ca nu a vaut niciodata o iubita.Cum sa fac sa'i demonstrez ca nimeni alta nu l'ar iubi si nu ar fi in stare de nimic pentru el? mai multe raspunsuri va rog,

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-i fii fidela si sa-i fii alaturi la bine si la greu.Pa,sa va iubiti mult!happy:*

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cum sa-i demonstrezi ca nimeni nu l-ar iubi? Dar ce e el, carpa, vreun handicapat? Daca il iubesti cu adevarat, ii vrei binele, nu il vrei cu orice pret al tau. Important este sa-i arati ca este un om minunat, dezirabil, iubit. Crede-ma, in afara de tine mai sunt femei pe lumea asta care pot iubi si este urat sa-ti convingi iubitul de ontrariul. O sa-l faci sa se simta prost si sa stea cu tine doar din convingerea ca nu e destul de bun pentru alta.
Mai bine iubeste-l si arata-i asta. Daca si el te iubeste, nu cred ca va tine cont ca nu esti machedoanca.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pariu pe 100 de dolari că stai cu el exclusiv pentru bani?!
Argumente sunt nenumărate!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Important e ce simte el, nu ce-i demonstrezi tu. Tu daca il iubesti sincer si te porti bine cu el nu mai ai ce sa demonstrezi, se vede si se simte. Tu pe cine ai prefera, pe el sau pe un tip oarecare convins ca nimeni altul nu te-ar iubi la fel? Ai inteles comparatiahappy

| candycarrie a răspuns:

Deci tu il iubesti si CREZI ca el TINE la tine?worried o casatorie fericita se bazeaza pe iubire din partea amandurora.Inainte de toate ar trebui sa te iubeasca.sa fie si el in stare sa lase totul pentru tine, eu asta cred.

| Hombre a răspuns:

Oare situatia materiala a lui este foarte buna de vrei sa-l convingi ca esti singura femeie paci' care este in stare sa iubesca si restul sunt vaci? Ma intreb si eu, ca acest dribling cu sentimente mi se pare ciudat.

| misshu a răspuns:

In vara ma duc la o nunta de machedoneni la constanta...chef garantat.petrecere cel putin 3 zile! big grin vezzi ca machedonenii. unii dinte ei au bani frumosi, si nuntile si "cuplarile" se fac mai mult intre membrii comunitatii.

| anduta160 a răspuns:

Ai grija cu machedonii cunosc un caz o tipa a fost "casatorita"cu un machedon 10 ani apoi a venit una dintre femeile lui din america...si a ramas tipa din america cu el... ele timp de 10 ani nu au stiut una de alta.asa ca ai grijawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce face orice femeie.De cite ori simte apropierea alteia face orice pentru a o indeparta fara ca eventual respectivul sa stie.Si alta data nu mai spune ca m-am indragostit de un machidon, moldovean, neamt, francez sau alte nationalitati. Ajunge sa spui m-am indragostit de un om.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragut-o, dragostea este ceva nobil, dar di pacate, nu vei avea nici o sansa. Traditiile lor sunt foarte puternice si din pacate nu ai nici o sansa sa te convertesti la ...neamul lui.De fapt incepi pe un teren instabil Si daca el iti poate dovede ca o alta il poate iubi cel putin la fel de mult ca tine si ca alta nu este o orcine. Este VRUTA lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt machidon, se poarta ciudat pentru ca niciodata nu va de nevasta o romanca, crede-ma! poate te va iubi toata viata pe tine dar tot machedonca va lua de nevasta ca altfel nimani nu-l mai baga in seama si toti il umilesc cand se intalnesc cu el, asta e realitatea, am patit-o si eu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu care sunt din constanta si in oras sunt multe famili si din cate stiu eu sunt oficializate relatiile intre ei cu greu se accepta alt tip de etnie, si eu fug de ei pentru ca stiu ca daca o sa iubesc nu voi fii fericita din cauza familiei lui si cu greu voi fii acceptata sau deloc

| roxcrisify a răspuns:

Nu conteaza ce situatie materiala are el, sincer chia rnu am intereseaza la modul cel mai serios. Da, e bogat dar eu l'as iubi si daca ar fi ultimul sarac pentur ca mi-a demonstrat ca merita sa'l iubesc numai ca mi'e frica sa nu mi'l ia alta.

| roxcrisify a răspuns:

Iti multumesc pentru raspuns,"m'ai ajutat foarte mult" nu e nicio legtura intre banii lui si mine.

| kidblue_9796 a răspuns:

Eu cred ca mai mult vrei sa te mariti cu el, decat sa i demonstrezi ca il iubesti.eu nu cred ca nici o fata nu l-ar putea iubi si nu ar fi in stare de nimic pentru el...si zici asta poate pentru ca vrei sa ramai cu el pntru ca e machedon...in fine. daca il iubesti cu adevarat el isi va da seama de asta, nu trebuie sa faci ce iti spune unul sau altu, ci vei stii singura ce ai de facut in relatia ta.pa pa

| rossamary a răspuns:

Daca ii cunsoti familia bine are rost sa te lupti pentru a te casatori daca nu mai incerca ca inca nu stii in ce te bagi.eu stau cu un macedon stiu ca are o fetita de 10 nani si atat imi spune ca nu-i casatorit.dar frati lui toti au copii in macedonia si is casatoriti si au alte femei in Italia cu copii.chiar si nepoti i lui au alte femei.si alti prieteni dea lui au la fel sunt cei mai falsi oameni si mai perversi asa ca ai grija.ca sunt oameni care stiu sa suceasca mintele la fei si sa le pacaleasca tote romancele care stau cu macedoni se plang din cauza acestor barbati.deci mare grija. ATENTIE >

| alexandradaniel18 a răspuns:

Nu cred ca asta ar fi ceva pentru a nu fi cu el se mai intampla daca va iubiti cu adevarat treceti si prin asta nu este ceva rau sau o crima pentru ca nu a avut o iubita dupa parerea mea trebuie incercat merita sa ii acorzi o sansa iubitului tau daca ii accepti traditia il accepti si pe el asa cum este