| MihneaAndrei6000 a întrebat:

Iubita mea a vrea un bebe, ea are 17 ani iar eu 18, sunt mai mare cu 1 an ca ea. Am discutat cu ea, i-am zis ca e prea mica, ce pot face în situaţia asta? Nu vreau să fiu înca tată

2 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

S-o convingi că sunteți prea tineri pentru a avea copii.

| alexm2004 a răspuns:

Spune-i că încă nu ești pregătit să fii tată. Aveți timp să aveți copii. Ea e prea tânără să fie însărcinată, și ar fi foarte greu pentru voi să creșteți un copil la această vârstă a voastră. Puteți avea copii la 22-23 de ani, când vreți voi, dar nu acum. Spune-i astfel încât să nu se supere pe tine și să o susții.