| Patricia6667 a întrebat:

Iubitul meu a fost la munca, eu am ajuns mai de vreme de la munca. Când a venit l-am rugat frumos sa ma ajute puţin sa fac curat ca sunt si eu obosita şi a început sa ţipe la mine doar din atata. Acum ma gandesc daca sa ma despart sau nu de el dar nu stiu ce sa fac.Voi ce sfaturi aveti pentru mine?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti alt iubit, pe care sa-l educi ca sa te ajute in casa.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu mai face nici tu curat, dacă ești obosită. Atât timp cat munciți amândoi și aveți job, amândoi trebuie să vă împărțiți și treburile în casă, așa e normal, nu femeia să aiba al doilea job când vine acasă obosită de la muncă, să nu stie pe ce să pună mâna mai întâi, mâncare, curățenie, spălat, iar bărbatul să stea cu berea la televizor. Dacă devine violent mai bine divorț. Mai ales dacă nu aveți nici copii.

| 1onur a răspuns:

Nu este un caz de a va despărți. Este un ca de va putea înțelege și a stabile niște limite și bun simț respect ajutor reciproc în relația pe care o aveți. Nu ajută la nimic dacă va despărțiți și nu ajută la nimic dacă aveți conflictele și ne înțelegerii este importata într-o relație s-a stabilit niște limite pentru a putea avea acea relație continuitate și înțelegere armonie între voi în relație ta cu el.

Discută serioasă cu el și explică și pe înțelesul tău și pe înțelesul lui cât cuprinde el să înțeleagă că relația se dezbină se destramă în felul ăsta ne ajutându-vă reciproc amândoi.

Nui normal să se rastească la tine să țipe la tine să-ți vorbească în sictir cu superioritatate și agresivitatea să facă abuz de tine din alte metode săte aducă în astea în care sa nu poți avea o conversație ca un om normal cu el dacă el continuă să se comporte ca un bădăran cu tine în continuare și sa facă pe șeful și "bărbatul" cu tine prin casă și pe unde te prezinți mergi cu el atunci lasă-l câți vei face rău ție lasă-l să-și găsească pe cineva care îl va trata și se va comporta la fel cum el te tratează și se comportă cu tine atunci va avea cu cine sa rezoneze și el.

| Cipi1212 a răspuns:

Violența verbală e la fel că orice fel de violență. Tu decizi.

| Cinic a răspuns:

Chestia cu tipatul ar putea fi un preludiu pentru violenta, asa ca ai grija ce faci. Cat despre faptul ca nu vrea sa participe la treburile casnice, nu mi-se pare corect, mai ales ca si tu ai job. Frumos si de bun simt ar fi ca si el sa te ajute. Cat despre despartire, doar tu poti sa decizi ce vei face.

| frumoasazaraza a răspuns:

Nu permite nimanui sa tipe la tine. De aici lucrurile doar o sa escaladeze treptat. Fugi la primul semn de lipsa de respect.