| AdelaAdela88888 a întrebat:

Iubitul meu e casatorit, eu sunt amanta lui, el a zis ca o sa divorţeze de soţia lui dar pâna acum nu s-a întmplat asta. Eu vreau relaţie serioasa cu el.Ce pot face în situatia asta? Cum sa îl conving sa divorţeze?

5 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Daca isi inseala nevasta ce te face sa crezi ca e capabil de o relatie serioasa?

| ioana748 a răspuns:

Nu va divorta niciodată, dar il distrezi cand incerci sa il convingi,
Trebuie sa iti asumi si sa accepti ca este o relatie temporara, pana isi face alta amanta.
Ce sa spun gagicar omul.

| Korkodeln a răspuns:

Fa-i un copil "din greseala", asta o sa-l convinga sa isi abandoneze familia urgent si sa te ia d enevata (sper ca te-ai prins ca e caterinca).
Chiar nu mai sunt barbati pe lumea asta de trebuie sa-i strici casa omului ala, are multi bani, 25+cm, da limbi in buric pe dinauntu, sau ce il face asa deosebit. Gandeste-te ca daca isi lasa odata nevsata pentru tine, o sa te lase si pe tine mai tarziu, cand apare una mai "buna".

| Whitte a răspuns:

Da, o sa divorteze... cand va ramane vaduv.
O intrebare buna mai sus: Daca isi inseala nevasta ce te face sa crezi ca e capabil de o relatie serioasa?
Chiar crezi ca se va casatori cu tine? Mai bine divorteaza tu de el.

| AndreiBistriteanuI a răspuns:

In momentul cand ai aflat ca este casatorit trebuia sa il lasi.
Asta daca ai fi avut bun simt caracter etc.
Asa doar ai demonstrat cine esti cu adevarat.