| Patricia445555 a întrebat:

Iubitul meu e plecat la munca în strainatate, eu mai am puţin si nasc, sunt în 8 luni însarcinata. El nu poate sa vina acasa cand voi naste eu, mi-aş dori sa fie cu mine când o sa nasc.Cum îl pot convinge sa vina în ţara cand voi naste? Vi se pare normal sa nu vina cand eu o sa nasc? Eu am 19 ani

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Foarte pe scurt: dacă domnia sa nu se deplaseaza la chemarea TA să-și vadă pruncul (ce va fi) nou-născut, ai deja o problemă

| 1onur a răspuns:

Bună Patricia.

Este o situație critică și pentru el nu cred ca se află în cele mai avantajoase sau bune situați la locul lui de muncă și eu am colegi de muncă care unde și eu muncesc cu ei nu sau mai dus de luni bune la casele lor și au copii soți acasă în țară la noi nu av șefi de echipa și nici șefi noștri de echipă nau șefi înțelegători la rândul lor săne poată da liber după situațile și condiție nostra eu cred cu Adevărat ca soțul tău își dorește liber și vrea sa aibă liber sa poată veni alături de tine dar nu cred ca îl lasă ei să vină și dacă o va face își va pierde locul de muncă trebuie sa faceți într-un fel să vă înțelegeți și să-l înțelegeți și pe el puțin.

Este un moment al oricărui tată ori cărui bărbat din lume vrea sa fie la momentul ăla acolo și în clipa aia acolo alături de soția lui și femeia care o iubește cu Adevărat dând viața unui copil ce voi doi lați aus pe lumea prin decizia loată de voi.