| Patricia445555 a întrebat:

Iubitul meu este plecat la munca în străinătate eu cu el avem și o fată are 2 luni eu cu el vorbim des dar îmi e greu fără el e acolo pentru ca ne trebuie bani pentru nunta și pentru la casa sa o renovam dar deși vorbim video mereu îmi e dor de el cu stau la părinți mei momentan pentru ca am nevoie de mama sa ma ajute cu fata dar tot simt ca îmi e greu.Ce pot sa fac în rezolvarea acestei situații?

4 răspunsuri:
| Intrebare2134 a răspuns:

Vorbeste cu el sa ia o casa in chirie acolo in strainstate si sa te duci la el
E cea mai buna solutie

| MistarGoGu a răspuns:

Este necesara nunta acum? Asta înseamnă lipsa de educație financiara! Nunta se poate face și peste 2 sau 3 ani când aveți bani suficienti! Din presiunea rudelor intra tinerii în datorii cu rate la case, cheltuieli cu nunti și alte chestii! Important este sa aveți o casa încălzită, plăcută o camera doar pentru copil când va creste mai mare! Nu merge la el ca veți cheltui și mai mult! Mai ales cu un copil asa mic! Important sa fie el om chibzuit cu banii acolo!

| GeogG23 a răspuns:

Nu recomand sa faci nunta pentru ca esti presat de neamuri. Mai important este sa aveti o casa deasupra capului si ce pune pe masa. Nunta, aia unde vin toti si beau si mananca pe banii tai, iar pe urma doar fac scandal ca nu le-a placut X sau Y, se poate face si dupa.

| Whitte a răspuns:

Inteleg ca e nevoie sa renovati casa. Dar nunta? Va puteti lipsi de moftul asta. Cununuia civila si gata.
Tu nu lucrezi? Daca tot te ajuta mama, angajeaza-te undeva. Mai castigi si tu un ban si va reuniti mai repede.