| RalucaRaluca567 a întrebat:

Iubitul meu m-a dat afara din casa acum stau la părinți mei am cu el o fată care are 8 luni m-a dat afara cu tot cu copil noroc ca mau primit ai mei la ei nu mă așteptam să mă primească m-am certat cu el pentru ca nu a vrut sa stea cu fata 2 minute ca să merg eu pana la baie și aacuma venit cu flori la mine sa ma împac cu el ca cică era nervos. Oare merita să îi dau a2 sanasa? Ce ați zice voi sa fac? Să îl iert sau nu?

16 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Proasta sa fii si imi asum sa spun asta, sa te duci inapoi! Orice scuza ai cauta, nu merita. De nervi faci alte lucruri, spargi un pahar(si nu e ok nici asta gen) dai cu o usa o trantesti( mda, poate fii ok asta)dar sa mergi pana in punctu in care iti dai femeia afara cu copilu? daca ti-a facut asta ca l-ai rugat sa stea 2 minute cu fata, dar daca il prinzi ca te inseala? ori ii se pare lui ceva?! asta e mediu in care sa iti cresti copilu?! Fugi la el atunci, te pup!

| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai nevoie de sfaturile noastre ca sa-ti traiesti viata?
De ce nu-ti intrebi parintii, pe care-i obligi sa te intretina cu tot cu copil, odata ce faci numai ce ai chef si-ti place tie?

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Problema e ca degeaba ne intreaba pe noi si pe parinti, tot aia va face, il iubeste si se va intoarce la el.
Poate asteapta pareri care sa-i confirme ce vrea sa faca.

Cu intretinutul nu conteaza, nu asta e o problema, problema e ca se va intoarce la el.
Ca daca era sa fie cum trebuie treaba, nici nu mai era nevoie sa intrebe, ca il dadea dracu imediat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu îți ghidezi viața doar după sfaturile de pe TPU

| Mosotti a răspuns:

Pai da-l dracului, cum sa dai o a doua sansa unui om care si-a batut asa joc de tine?! Nici nu trebuia sa mai intrebi.

Ca, cu prima ocazie va face la fel. Sunt de varsta parintilor tai si stiu ce zic.
Adios cu el daca nu vrei sa ai iar probleme, asta ii e caracterul si nu se va schimba niciodata.

| ioana748 a răspuns:

Mai bine ramai la parintii tai si creste copilul in liniste.
Uita acest fenomen. In loc sa se ofere sa te ajute el cu copilul?
Maturizează te, respecta te pe tine si pe copilul tau.
Nu arunci un animal dar propriul bebelus.
Nu exista scuza pentru asta.

| Madaxo97 a răspuns:

Da, iartă-l, ca să te mai dea odată afară din casă cu tot cu copil.
Tu chiar nu realizezi singură ce ai de făcut? Stai departe de gunoiul ăla.

| LisaJulie a răspuns:

Un copil de obicei se creste în doi mai ales dacă este mic! Sa îi mai dai o șansă dar sa fii totuși cu ochii pe el și sa încerci sa îi diminuezi temperamentul coleric

| FreddieM a răspuns:

Deși pare un tip temperamental, cred ca regreta sincer ce a făcut, dar problema e de la el, nu va fi ușor sa se corecteze, poate cu ajutorul tău, dacă îl iubești și chiar vrei sa facă parte din viata ta ai putea practic să-l,, educi''. Fă-l sa înțeleagă ca e tata de familie, om pe care toți ar trebui sa se bazeze, sa fie un exemplu pentru copii lui.
Gesturile aste nesabuite, se vor repeta, dar și el se va maturiza, nu e chestiunea dacă merita iertat sau nu, ci dacă e în gradul sa se,, ajusteze' '. Asta tu o știi mai bine ca noi. Și tu ești unica care îl poate influenta pozitiv, doar trebuie răbdare.
Acum, când a greșit e un bun moment sa faceți reset și sa stabiliți noi angajamente și reguli, care desigur, nu vor putea fi încălcate. Spune-i ca asta e prețul de plătit dacă te mai vrea în viata lui.
Cheers

| 1onur a răspuns:

Un "om" care te dă afară pe ușă cu un bebeluși în brațele tale în mâinile tale pe străzi afară fără se întrebe fără să se gândească la soția lui la copilul lui ei pe ce drumuri sănt ei pe ce drumuri vor ajunge ăla nu-i "bărbat" și nici "părinte" cu Adevărat puteați pățit o grămadă pe drumuri Doamne Dumnezeule ferește până să ajungeți la părinți tăi cu un bebeluși de 8 luni în brațe pe străzi pe căldura aia el "nu-și dădea nu seama ce vă făcea?" La "nervi"? Nu el este "om " de "nervii"? Când ai un copil de 8 luni și îl dai afară pe ușă ca un câine cu soția ta proprie mă omule tu cum porți să ierți asemenea "bărbat"Acum se întoarce cu flori în mână să-l ierți? După ce tea dată pe străzi cu un bebeluși de 8 luni în brațele tale pe stradă pe bune? Ai să-l ierți pentru asta? El nu merită nici de la Dumnezeu iertare dar minte de la fine omul lui Dumnezeu revinoți Tea dată în stradă cu un copil în mâinile tale cât de monstru animal să fi sa faci așa ceva? Vrei săte bage în spital și sate dea afară pe ușă iar? Ca asta va urma la sigur cu astfel de "om" lângă tine

| Cipi1212 a răspuns:

Nu merită.

| Mindfulness a răspuns:

Oamenii temperamentali nu se vor schimba niciodată,vor rămâne la fel vulcanici și vor trata situațiile dificile cu superficialitate, apoi vor da vina pe,, nervi".
Sunt și eu așa și nu m-am schimbat, deși incerc sa devin un om bun și calm nu pot, e imposibil!
Nu poți să îi ceri unui nămol sa fie altceva! Ai prins ideea!?

| Robert2526 a răspuns:

Nu il ierta, sub nicio forma. Nu merita! Daca il ierti acum, data viitoare te bate

| Robert2526 a răspuns:

Tu altceva nu ai de facut? stai si copiezi intrebarile de aici si le pui in chatgpt apoi adaugi aici raspunsurile laughing)?

| Dragobeta a răspuns:

Parintii te-au primit ca sa nu stai cu micuta pe strazi.
Dar ciudat ca v-ati certat doar de la atat. Acum depinde si ce vorbe i-ai spus tu.
Cantareste care dintre voi a fost mai vinovat in situatia asta. Si apoi decizi.