| Cezara788 a întrebat:

Iubitul meu m-a iertat ca l-am înşelat şi ştie ca copilul cu care sunt însărcinata probabil nu e al lui.Cum sa ne reconstruim increderea in relaţie? Şi ce sfaturi aveţi?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„probabil nu e al lui"
Mai există si altul?
E greu sa mai reconstruiesti increderea in asemenea caz. Te va suspecta la oricare miscare a ta.
Te iubeste daca te-a iertat. Numai ca in anumite cazuri, unele sunt cam rele de muscă si vor repeta istoria.

| Violleta2022 a răspuns:

Increderea odata pierduta ramane pe veci pierduta, ca aia indiferent ce ai face nu se mai poate repara sau reconstrui.

Naste copilasul si fa un test de paternitate cu barbatii cu care te-ai culcat, pentru a afla cine-i tatal copilasului.
Dupa aceea vei decide de comun acord cu barbatul cu care ai copilul.

| Annie92 a răspuns:

Bună Cezar, ești într-o situație grea creată de tine. Reflectă asupra întrebării de ce l-ai înșelat? Ce nevoi neîndeplinite sunt în relația voastră? Aveți probleme de comunicare? Ce face ca de data asta el să aibă încredere în tine după ce tu l-ai dezamăgit? Ai făcut un lucru grav. E greu spre imposibil să ierți pe cineva pentru un astfel de lucru eu personal nu aș putea să mai fiu într-o relație cu o persoană după ce mi-ar fi făcut așa ceva. Nu înțelege greșit nu te judec ci doar încerc să îți arăt o altfel de perspectivă. Dacă problemele din relație au dus la asta voi trebuie să le rezolvați. Încrederea se câștigă foarte greu și poate fi spulberată în câteva secunde. Tu trebuie să îi arăți ca tu meriți o șansă trebuie să fii trasparenta și responsabilă să înveți să îi oferi alinare, înțelegere si multă răbdare pentru ca durează mult timp să reconstruiești la loc și să vindeci o astfel de rană. În pus tu ești însărcinată copilul respectiv îi va aminti mereu de rana pe care tu i-ai făcut-o.Care sunt motivele pentru care tu vrei să fii din nou cu el? Este pentru ca te va susține financiar? Este pentru ca nu poți găsi pe cineva mai bun in timp foarte scurt? Este pentru ca tu vezi asta ca o soluție magică în a rezolva prin care te afli și vrei un tată oricare ar fi el pentru copilul tău? Da-ti voie să fii sinceră cu tine din ce cauză tu vrei asta iar dacă răspunsul e da la vreuna din întrebări înseamnă ca tu vrei să îl folosești pe el și nu e corect față de el dacă tu îl iubești. Sfatul meu e să mergeți la terapie de cuplu.

| Marianaetanita a răspuns:

Altă data fi și tu mai atentă să nu te mai prindă, Suntem în 2024 toate femeile înșală dar fi și tu mai perspicace