| Magda455 a întrebat:

Iubitul meu ma înșelat am mai zis asta de multe ori mama lui spune ca e vina mea ca ma înșelat și ca el nu are nici o vina ma face sa ma simt vinovata pentru ca el ma înșelat. Ce pot sa fac în situația asta? Ce sa fac sa nu ma mai simt vinovata pentru asta?

4 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Sa-l parasesti. Nu inteleg ce e atat de greu de rezlizat. Te-a inselat, gata, la revedere. Ar trebui sa te doara in cot de ce zice mama lui. Sa te simti vinovata pentru ce? Chiar daca lucrurile poate ca nu au functionat intre voi, el ar trebui sa fie barbat si sa discute mai intai cu tine problemele dintre voi. Insa el a ales calea de lasitate si a preferat sa dea la buci pe ascuns...

Care dintre voi crezi ca a gresit acum? Tu ca ai fost pusa in situatia asta fara drept de intelegere? Sau el ca te-a tarat in rusinea asta?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Apropos. Nu zic asta ca sa te pup in fund cum s-ar zice prin popor. Zic asta pentru ca asta e realitatea. Orice alegere faci in viata, iti asumi si mergi mai departe.

| FreddieM a răspuns:

Mama e la fel de infama ca și fiul. Și totuși vrei sa ramai prezenta în acea familie, acceptând-ți eventual soarta. Ori ești handicapata, ori instabila mental. Scuze pentru supozițiie dar nu vad ce altfel de persoana ar accepta un astfel de tratament. Din start ești desconsiderata de ambii, nu insemni mare lucru pentru el, sper ca nu faceți planuri de căsătorie. Pentru mă-sa nici o femeie din lume nu e buna pentru,, prințișorul '' ei. Fugi fata, și nu mai privi înapoi. Nu ierta asasemenea fapte, altfel vei fi preșul lor pe viata.
Cheers

| DandG2304 a răspuns:

Poti sa te iei frumos si sa-i lasi in plata domnului. El nu e barbat ca te-a inselat, iar ea nu e mama ca "fiul ei este perfect". Nu s-a in relatia asta, ca o sa ajungi super rau mai tarziu. Daca acum, cand el te-a inselat, spune ca esti tu vinovata la fel o sa spuna si cand o sa te ia la bataie. Tu o sa fii vinovata pentru tot. Pur si simplu nu te vrea. Nimeni dintre cei doi