| pysib3be17Br a întrebat:

L-am iertat de pream multe ori ca m-a inselat ce pot sa fac?

15 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sa-i dai "papucii"!

| secret_1807 a răspuns:

As trebuii sa gandesti si partea buna a lucrurilor cu ele sta poate din interes si sa aiba noi experiente si cu tine sta ca te iubeste, orice face la tine se intoarce stii cum vine aia:ca pentru curve nu isi lasa el nevasta, deci mai da-i o sansa ca adevarat merita si explica-i ce te deranjeaza la el, si chiar daca spune ca nu se v-a mai intampla te asigur ca minte din moment ce a calcat stramb o data v-a calca si data viitoare, nu stiu ce sa zic da eu daca as fi in locu tau as ramane cu el, cunosc foarte multi baieti care au relatii de cativa ani si mai stau cu altele doar pentru altceva nimic mai mult

| Jeny1 a răspuns:

Să faci bine și să te gândești la tine în primul rând. Deci: schimbă-ți look-ul, fă-ți timp să ieși cu prietenele tale, nu-i răspunde la telefon din când în când, eventual caută-ți un alt prieten care chiar vrea să fie doar cu tine!

| Dazzzie a răspuns:

Ce poti sa faci.
nu crezi ca l`ai iertat chiar de prea multe ori?
vrei sa-l ierti in continuare si el sa tot umble cu altele?
Fi serioasa!
lasa-l happy
mai sunt 45678765434567 de baieti pe lumea asta. nu mai e doar el. cauta pe cineva care chiar vrea sa fie doar cu tine. pentru cine este. pentru ceea ce esti. si care-i place fata din tine si din exterior. paraseste-l.
crezi ca daca il mai ierti inca o data te incalzeste pe tine cu ceva?!
bafta.
sper sa gasesti pe cineva mai bun pentru tine!big hug
funda?

| edy132 a răspuns:

Wow ce poza frumoasa ai din cate vad meriti mai mult. De mai multe ori insemnand de cate? Sunt foarte putini oameni care cred in a 2a sansa si la prima abatere renunta la tot. => Deci esti si intelegatoare = meriti mult mai mult. De ce ti-ai pierde timpul cu cineva ca el care nu e dispus sa sil piarda cu tine ci cu altele.
Hai zambeste, du-te la 38 si iai o pereche de papuci si pune-i pe pragul usii impreuna cu un bilet pe care scrie " BAFTA ".
Hmm ce zici?

| fabiola a răspuns:

Chiar nu stii?

| darrio2007 a răspuns:

Altul.Nu este singurul baiat de pe lumea asta.

| Zenithf a răspuns:

Ar fi o idee: sa nu-l mai ierti? Iertarea presupune ca persoana iertata sa se schimbe - Isus a spus femeii ce era sa fie omorata cu pietre: "Du-te si nu mai pacatui" - iar daca el nu se schimba poate insemna doar doua lucruri, fie nu tine la tine, fie nu se poate controla, si in ambele cazuri tu nu ai ce face decat sa tragi linia, sa faci totalul si sa treci la urmatoarea pagina.

| p1nk a răspuns:

Pai daca spui ca l-ai iertat dupa ce tea inselat de mai multe ori asta e greseala ta ca l-ai iertat. El a vazut ca tu il ierti si de aceea el tot repeta greseala o sa-ti vina cu povestea nu se mai repeta bla bla dar nul mai ierta lasa-l mai sunt destui baieti

| p1nk a răspuns:

Mai am ceva sa adaug. daca nu vrei sa-l lasi ia o pauza sa vada cum e fara tine si poate isi da seama ca a gresit si ca risca sa te piarda cu adevarat.

Răspuns utilizator avertizat
| Maria_4922 a răspuns:

Poi in acest caz ar trebui sa te desparti de el... pentru ca daca tu tot il ierti in continuare el o sa zica "uite`o si pe asta ma iarta de fiecare data cand o insel " si o sa continue sa te insele pentru ca o sa te ia drept " prostuta " ( scuze ca. tsi zic asta ). si te poate manipula cum vrea el avand in vedere ca il ierti si de data asta happy si tot tu o sa suferi`. mai bine pui punct acestei relatii chiar daca o sa. ti para rau si o sa suferi o perioada de timp.

| NickiMinaj a răspuns:

Nu-l mai ierta laughing jesus.

| Cătălina a răspuns:

Sa-l lasi si sa-i arati ca roata se mai si intoarce.
Daca pana acum credea ca lui i se cuvine orice, faci tot ceea ce are chef, demonstreaza-i ca nu mai stai dupa el si nici nu mai esti ceea ce el stia.

Ridica-te din propria cenusa, dar fara sa-l inseli si tu pentru ca isi va da seama ca el a triumfat si se va simti mandru.

| iulia972 a răspuns:

Paraseste-l nu merita sa mai fi cu el mai ales dupa ce tea inselat lasa-l