| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta maxima credeti ca e bine ca o femeie sa nasca?

Răspuns Câştigător
| CdeMetal a răspuns:

Poate de la 40 în sus nu e ok, de aici sunt riscuri.
De ce n-ar fi ok pe la 30-35?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la 35 de ani, dupa varsta asta apar dereglari mari hormonale, care pot duce la nasterea prematura a unui copil, la nasterea unui copil cu malformatii fizice sau retard mental.

Aici ai linkuri in care se explica clar care sunt riscurile femeii sa nasca dupa 35 de ani:
https://www.google.com.au/......tps?/webhp

| T0T a răspuns:

| Sofer a răspuns:

Cam 40 ani. alte femei nasc si dupa 50 ani.

| CdeMetal a răspuns (pentru Sofer):

Slabe șanse.
Dupa 50 de ani multe intră la menopauză.
Unele intră la menopauză si pe la 35-45 de ani.

| CdeMetal a răspuns:

Până la menopauză e ok să nască.

| Miuletz a răspuns (pentru CdeMetal):

Da, poate naste, dar nu e chiar okay pentru ca de la 30-35+ copilul are sanse mai mari la anumite boli

| CdeMetal a răspuns (pentru Miuletz):

Poate de la 40 în sus nu e ok, de aici sunt riscuri.
De ce n-ar fi ok pe la 30-35?

| Cannibal a răspuns:

Din punctul meu de vedere pe la 25 de ani, deoarece dacă sa intampla mai tarziu sunt sanse sa nu mai poată avea copii.

| CdeMetal a răspuns (pentru Cannibal):

Poate avea copii până la menopauză.
Menopauza apare de obicei între 45-50 de ani.
Măcar informeaza-te.

| 1SmileToday6 a răspuns (pentru Cannibal):

Mama a nascut ultimul copil la 39 de ani, si e perfect sanatos.

| Miuletz a răspuns:

In jur de 30 ani, deja de la 30-35 copilul incepe sa aiba sanse mai mari la niste probleme. 25-30 este varsta ideala.

| Florin1303 a răspuns:

Probabil maxim 35-40 ani, nu sunt sigur, dar mai bine informeaza-te de la un medic, fiindca nu sunt sigur!

| Saraperry2005 a răspuns:

Pana in 30 de ani. Bafta

| rares32556 a răspuns:

Pai la 35 de ani maxim!