| Sorina45677 a întrebat:

Lam iertat pe fostul meu soţ noi am divorţat acum 5 ani am divorţat ca ma înşelat l-am iertat pentru fata fata are 6 ani credeţi ca am facut alegerea corectă?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E bine ca l-ai iertat dar oricum sunteti divortati. Vreti sa va recasatoriti?
In multe cazuri, năravul din fire, n-are lecuire.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta numai tu poti sa stii, fiindca noi nu cunoatem amanuntele si nici jumatatea lui de adevar.

| Hyperion7 a răspuns:

Că l-ai iertat pentru copil și atât, e una, că ai și alte gânduri, e alta!
Grija sa nu le încurci!

| aditimus a răspuns:

La cine va spovediti? Mergeti la duhovnicul vostru sa primiti raspunsul!

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă e vorba de gunoiul care nu a plătit pensie alimentara 5 ani de zile si nici nu a venit odată în 5 ani sa își vadă copilul, ai făcut cea mai proastă alegere posibilă, deși toată lumea ti-a zis in comentarii la celelalte întrebări acest lucru, tu tot l-ai iertat, deci nu înțeleg de ce mai vi aici sa ceri sfaturi și pareri ca oricum nu le iei in considerare. E treaba ta si viața ta, tu vei suporta consecințele împăcării cu asemenea om, din păcate si fetița ta pe care mai mult ca sigur o va face sa se atașeze de el apoi abandona din nou când va apărea alta mai frumoasă, deci va suferi si copilul de data asta din cauza prostiei tale. Când a părăsit-o cand era mică nu a suferit dar acum va suferi, vei vedea.