| RalucaRaluca567 a întrebat:

Locuiesc cu iubitul meu am 18 ani și avem o fată are 10 luni eu cu el nu ne mai înțelegem ne-am certat de nenumărate ori ne am și împăcat de foarte multe ori am fost și despărțiți neam împăcat mai mult pentru copil dar acum vreau să plec de la el și chiar nu mai vreau să mă împac cu el și de gura lumi mam împăcat cu el pentru ca toți îmi ziceam ca am un copil cu el și trebuie să fim împreună pentru fată și tot pe mine dădeau vina toți ca eu sunt de vina și când neam despărțit și ca am făcut copil cu el eu am dat exemplu relația mea cu tatăl fetei mele.De ce în majoritatea cazurilor când o fata/femeie decide sa se despartă de soț /iubit și au copiii toți dau vina pe femeie ca a făcut copil cu acel bărbat? repun întrebarea pentru ca aș vrea să știu de ce în majoritatea cazurilor se întâmplă asta am dat exemplu chiar relația mea

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Care sot, mai femeie?
Nu ai spus ca este iubit?

Esti libera sa pleci cand vrei, ca nu depinzi de nimeni odata ce nu esti maritata cu el si nu trebuie sa divortezi ca sa pleci, doar iti iei valiza si copilul si ai plecat.