| TheBoy12 a întrebat:

M-a invitat iubita mea sa ii cunosc maine parintii. Ar trebui neaparat sa vin cu o "atentie" pentru maica-sa sau pot veni si cu mana goala? Daca ar trebui sa merg cu o "atentie" cam in ce ar consta?

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Niciodata nu te poti duce intr-o vizita cu mana goala, este minima politete sa duci o floare gazdei. Daca vrei sa impresionezi, poti duce bomboane/prajituri, o sticla de vin bun tatalui (daca stii ca bea vin), o carte frumoasa.

| AndraNicoleta a răspuns:

Daca vrei sa faci o impresie buna, cel mai indicat ar fi sa nu te duci cu mana in fund!

Parerea mea este ca ar trebui sa iei ceva pentru ambii parinti, nu numai pentru mama. Ai putea incerca sa iei o cutie de cafea frumos ambalata si o sticla de vin. Asa o sa impaci si capra si varza. happy.

Am vazut ca ti-a recomandat cineva trandafiri. Sa nu faci prostia asta. Trandafirii sunt pentru iubita ta, nu pentru soacra!

Mult succes!

| mona a răspuns:

Asa ar fi frumos sa te prezinti macar cu un buchet de flori

| JoJo a răspuns:

Pai cel mai bine si mai simplu e sa-i duci o cutie de bomboane de ciocolata. E frumos sa vii cu ceva, dar nici prea exagerat pentru ca abia faceti cunostinta. Eu asa i-am luat, o cutie de bomboane. Succes!

| LolaLollita a răspuns:

Un buchet de flori e suficient. Daca ai posibilitatea, ia si o sticla de vin spumant pentru tatal ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciocolataaaaaaa! Femeiile adora ciocolata happy

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu ador ciocolata.

| TheSmith a răspuns:

O invitatie pentru nunta!

| xFakeSmilex a răspuns:

Da, este foarte indicat sa te duci cu o atentie.
Poate consta intr-un buchet de flori sau intr-o cutie cu bomboane de ciocolata.

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Du-i un buchet de flori si o ciocolata.E cel mai potrivit cadou pentru asta.Crede-ma

Craciun fericit!

| danielcoman32 a răspuns:

Un buchet de flori e de ajuns

| SweetChildOAxls a răspuns:

Cel mai frumos ar fi sa ii duci un buchet de flori sau, ca sa il aiba ca amintire, un ghiveci cu o floare. Sau i-ai putea lua o cutie de bomboane, dar ai grija ca oricat de scumpe ar fi ele, sa apara la TV in reclame foarte des, ca soacra sa stie ca ginerele cheltuie ceva cand vine vorba de eabatting eyelashes

| alinbogdann a răspuns:

O cutie de bomboane de ciocolata. cel mai frumos cadou

| rtvskyline a răspuns:

Un trandafir + bobo, si dai soacra pe spate smug

| sisimiki a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine un buchet de flori sau o cutie de ciocolata

| Daniel_Petrus_1993 a răspuns:

Un buchet de flori e cel mai potrivit.

| Pop_Adina_1997 a răspuns:

Pai, ar fi frumos sa-i cumperi o cutie cu ciocolata happy. sau daca nu o cutie cu ciocolata, un buchet de flori :*