| Anonim358 a întrebat:

M-am certat cu cea mai buna prietena.Adica de obicei ne intelegem bine avem amandoua 14 ani si familiile noastre se inteleg bine si ea e ca o sora pentru mine.Problema e ca am iesit in oras si vorbeam, iar apoi s-a intalnit cu o prietena de a ei si a plecat cu ea pur si simplu si pe mine m-a lasat balta si am ramas singura.Si chestia e ca ea mereu face lucruri asa si eu mereu o iert.Cand am ajuns acasa i-am spus ca sunt suparata si si-a cerut scuze.Dar uneori scuzele nu sunt de ajuns si eu nu mai suport sa o iert mereu si mereu.Alti prieteni de ai mei mi.au spus ca nu ma merita si ca ar trebui sa nu o iert.Dar eu nu stiu ce sa fac,pe de o parte vreau sa o iert, pe de alta nu. Help me!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu iti este prietena cu adevarat.Profita de tine pentru ca tu o ierti mereu.Ar trebui sa o faci tare pe suparata si sa nu o mai cauti un timp.Sa vezi cum reactioneaza.

2 răspunsuri:
| eudoareuu a răspuns:

Nu trebuie sa o ierti de fiecare data. Poate va ajunge sa-si bata joc de tine.
Daca te-a lasat singura inseamna ca nu e prietena ta cea mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o in pace pentru un timp. Nu o baga in seama ceva timp, sa vezi cum reactioneaza.