| RalucaRaluca567 a întrebat:

M-am certat cu tatăl fetiţei mele, fata are 8 luni, ne-am certat din cauza ca nu a vrut sa stea cu fata şi nu ştiu daca să îl iert sau nu, eu am 18 ani.Voi ce mă sfatuiţi să fac? Chiar nu ştiu

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti revizuiesti comportamnetul si sa mai lasi din orgoliu, ca aveti un copilas impreuna si daca va certati precum copilasii de la gradinita, copilul vostru ajunge prin orfelinate.
Vorbeste frumos cu el si faceti planuri sa stati cu copilul pe rand, daca amandoi munciti.

| adryang78 a răspuns:

Tatăl fetiței este și soțul tău? Sau sunteți în concubinaj? Sau nu locuiți împreună?
Dacă locuiți împreună, căsătoriți sau în concubinaj, e cazul să-și asume și el o parte din responsabilități. Un copil are nevoie de prezența ambilor părinți în viața lui.
Dacă nu locuiți împreună și nu-l interesează copilul, deja ai o mare problemă și trebuie acționat pe cale legală.

| Dragobeta a răspuns:

Tatal fetitei...
Inteleg ca nu sunteti casatoriti.
Cum va complicati voi singure viata si apoi va plangeti.
E cazul sa-l ierti.

| Cipi1212 a răspuns:

E și responsabilitatea tatălui să stea cu fetița.