| Irinairyna43 a întrebat:

M-am certat foarte tare cu soțul meu, eu cu el avem un bebe de 2 luni, în timp ce ne certam el m-a împins. A zis după ca din greșeală și și-a cerut iertare, nu știu dacă să îl iert sau nu.Voi ce spuneți ar merita să îl iert?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si cand te-a impins ti-a rupt vreo mana sau picior, ori te-ai invinetit pe undeva?
Chair nu puteti sa va comportati ca doi adulti responsabili?

| 1onur a răspuns:

NU NU MERİTĂ İERTARE.

dec sa ierți un om care n-are discernământ? Ce fel de scuză obosită mai este și asta? Este ditamai bărbatul cum sa spună dim greșeală Tea împins cu bebelușul în mână este handicapați? Astes glume? iertarea să-și ceară de la măsa și dacă a crăpt măsa să- mergă la cimitir să-și cerea scuze de la măsa nu de la tine Astea nu-s glume la " nervi" " nuștia ce face" " la băutură nu știe ce face" sa lase vrăjeala ca familia lui nu-i loc de "nervi" figuri și arfe. Sa facă cu tovarăși lui de la facultate glumele Astea nu cu tine și cu bebelușul în brațele tale dacă scăpai Doamne Dumnezeule ferește bebelușul din brațe el este handicapat? Nu-și da seama ca nu este loc de " nervi" când ai o familie și un bebeluși este orb? Păi el dacă la nervi nu vede pe cine are în față ochilor lui ce te faci cu ăsta? Tot așa la nervi o săte de pământ și nu știa ce face microbul

| ioana748 a răspuns:

Daca merge la psiholog 10 sedinte, da poti sa mai stai cu el de vorba.

| adryang78 a răspuns:

Poate a făcut-o sub un impuls de moment, la nervi. Dacă n-a mai avut episoade de genul, adică nu e o chestie repetitivă, aș zice că mai merită o șansă.

| andreispeed250 a răspuns:

Stati de vorba ca 2 oameni maturi ca sa va rezolvati conflictele, nu va mai lasati condusi de emotii.Iar in ceea ce priveste iertarea, eu zic ca merita, totusi aveti un bebe de 2 luni