| xDani3lx a întrebat:

M-am despartit de curand de o fata pentru ca nu imi da atentie mie ci doar altor doi baieti la scoala nu ma baga in seama etc...si iei ia parut rau ca m-am despartit de ea si o inceput sa planga... dar eu inca o plac ma puteti ajuta va rog ce trebuie sa fac ca sa ma bage pe mine in seama si sa ii lase pe ei in pace?

Dau funa pleas happy

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Buna, eu sunt fata si am patit-o si eu :-s
Eu de fapt incercam sa-l fac pe baiatul cu care eram sa fie gelos. Il iubeam atat de tare incat as fi facut totul pentru el si vroiam sa ma iubeasca si el asa ca m-am gandit sa-l fac gelos. Tu ai facut foarte bine ca te-ai despartit de ea pentru ca i-ai aratat ca incercand sa te faca gelos. te va pierde. Tot ce trebuie sa faci acum este sa o ierti si sa va impacati iar ea sigur te iubeste si va accepta si te va pretui mai mult pentru a nu te pierde a doua oara. Eu am patit asta :-s. Multa bafta si iarto te rog eu, asa suntem noi fetele. laughing
Mai nebune de felul nostru laughing
Sper ca rezolvi totu sis a o luati de la capat :*

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E admirabil câte pot obţine fătucile superficiale de la unii masculi printr-un banal plâns cu lacrimi de crocodil.
Întotdeauna am fost total insensibil la pişat ochii şi în fiecare zi îmi mulţumesc pentru că nu m-am lăsat niciodată impresionat de asemenea acte.
Crede-mă că cel mai bine pentru tine e să treci mai departe. Sunt 4 femei la fiecare bărbat iar tu eşti destul de (foarte) tânăr. O să fie timp şi de ele căcălău! Bai ai să te şi saturi de ele!
Las-o-n pace şi treci mai departe! Nu-ţi mânca anii frumoşi cu superficiale că n-are sens.
"asa suntem noi fetele.Mai nebune de felul nostru" - vorbeşte în nume propriu. Dacă toate femeile ar fi ca tine şi ca superficiala fără sentimente din postarea lui xXSnak3rXx, atunci toţi bărbaţii ar deveni fie călugări fie homosexuali!

Numai bine.

| king4aday a răspuns:

Incearca sa n-o lasi asa libera. Capteaza-i atentia cu lucrurile care ii plac. Stai de vorba cu ea despre teme care o intereseaza. Tu o cunosti mai bine in sensul asta. Poate se plictisea (si aici nu vreau sa te jignesc), si nu primea atentia de care avea nevoie. Studiaz-o un pic si vezi ce-i place sa faca. Poate si despartirea asta a fost putin de folos. Drama uneori poate face legaturi si mai stranse.

| ciprian_7143 a răspuns:

Stii cum e? Dragostea trebuie sa fie un sentiment reciproc! Tot odata dragoste cu sila nu se poate! Totusi,trebuie sa incerci sa te schimbi in asa fel incat sa fii pe placul ei! Incearca sa aflii ce ii place si ce nu,ce o bucura,ce o intristeaza si mai presus de toate care ar fi pentru ea,barbatul perfect! Daca o iubesti, din toata inima, incearca sa devii acel barbat.Iti va fi usor sa devii ceea ce, ea, isi doreste sa aiba tocmai ca o iubesti din toata inima! Atat de simplu! Vei vedea ca numai tu vei gravita in jurul ei! Succes!

Răspuns utilizator avertizat