| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu acum o luna si ma gandesc continuu la el, mai ales ca are o noua relatie. A fost primul din viata mea inseamna foarte mult pentru mine. Ce pot face sa il uit?

9 răspunsuri:
| alexshobyx a răspuns:

A trecut o luna de cand v-ati despartit, iar el are o noua relatie.E simplu, nu da 2 bani pe tine.Deci nu te mai gandi la el, iti faci tie rau, mai bine il ignori. Sper ca nu am fost prea dur in discursul meu de incurajarehappy

| fl0ryn22 a răspuns:

Stiu cum este si prin ce momente teribile treci dar nu ai ce face daca el nu te mai vrea incearca sa iti reiei viata de dinainte sa il intalnesti pe el, iesi cu prietenele fa-ti alt prieten altceva nu cred ca ai ce face

| Amelya02 a răspuns:

Activitati sociale.
Iesi in oras cu alti baieti, fete. duceti-va la un suc, incearca sa te distrezi. Fa un efort.

| cudyu007 a răspuns:

Am patit-o si eu happy eram cu ea de un an si ceva si s-a gandit sa uite peste noapte de planuri si de promisiuni... si asta a fost. e greu e foarte greu sa treci prin asemenea clipe dar toti trecem. incearca sa iti faci un alt prieten.sa uiti si sa nu iti pese d ceea c a fost. sa ramana doar o amintire stearsa si sa poti evita acest subiect d cate ori iese la luminawinking timpul rezolva tot tonguehappy

| amoramor a răspuns:

Poti sa iti vezi de viata ta, asa cum si el si-a vazut de a lui, deja e intr-o alta relatie. Poti iesi cu prietenii, sa cunosti persoane noi, sa iti ti mintea ocupata cu orice altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa drumul deschis catre o noua relatie.

| AndruCriistina a răspuns:

Ca sa il uiti trebuie sa nu te mai gandesti la el si sa iti cauti pe altcineva si mai ales trebuie sa gandesti positiv si sa ai langa tine o prietena si sa ii spui toate supararile tale sau chiar si mamei tale,, nu te mai gandi la el si vei vedea ca o sa il uiti si iesi mai mult pe afara la distractie.

| Alexandra023 a răspuns:

De uitat nu ai sa il poti uita niciodata, mai ales ca a fost primul.Cu timpu se va sterge putin cate putin ceea ce simti pentru el.

| VeVe97 a răspuns:

Buna... Si eu am fost cu un baiat destul de mult, aproape 2 ani si ne-am despartit. Am trecut exact prin ce treci tu acum. Daca lui nu`i pasa, tie de ce ti-ar pasa? Trateaza`l cu indiferenta, fii mereu cu zambetul pe buze, iesi cu prietenii si nu te mai gandi la el. Daca inca te mai iubeste o sa se intoarca sigur la tine, dar nu-l accepta din prima... Mai trebuie testat pentru ca tu sa fii sigura de sentimentele lui, iar daca nu se intoarce incearca sa vezi partea buna: ai scapat de un idiot care nu te merita sau partea si mai buna : poti sa fii cu oricine vrei si poti sa faci orice fara ca "iubitul" sa se supere! Sper ca te-am ajutat. Fundita?batting eyelashes love struck