| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu cu care am fost 2 ani si jumatate si la scurt timp, am vorbit cu un baiat, de care m-am si îndrăgostit foarte tare. Este mai mare decat mine cu 5 ani, însă s-a comportat foarte frumos. Imi plăcea absolut tot la el. Cam la a 4-a intalnire a încercat sa ma atingă pe sâni. Si i-am spus sa înceteze. Si a spus ca el are nevoie de asta. Si i-am spus ca eu nu am sa fac asta. In 3 saptamâni am vorbit zi de zi am fost prin oras peste tot, vedeam pe fata lui cat ii plăcea si lui. Însă acum sunt foarte suparata. Nu mi-a mai dat niciun mesaj dupa întâmplarea asta si nu stiu cum sa procedez daca sa il caut sau nu. Nu stiu. Nu am fost niciodata atat de îndrăgostită, nici macar de fostul meu iubit.

11 răspunsuri:
| Chocolateangeeeel a răspuns:

Am 20 de ani

| BenWilde a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Atunci aplica ce a spus Radu. Si chestia cu oprirea contactului brusc, este un truc psihologic care lasa cealalta persoana sa inceapa sa creada ca a facut ceva gresit, si ca este obligata sa indrepte lucrurile. Acum nu stiu daca el este constient de chestia asta, si a facut-o intentionat, dar ti-am zis sa stii tu de efectele distantarii lui asupra ta din punct de vedere subconstient. Daca "are nevoie de asta", inseamna care are nevoie de mai multe, deci n-ai ce cauta cu el.

| RAY a răspuns:

E na dupa cateva zile vei vi cu altul, voi asa sunteti azi cu unu maine cu altul iubire pe naiba

| SkyPilot a răspuns:

Cred ca esti foarte naiva pentru 20 de ani. Acum o luna aveai alt iubit. Tu te grabesti sa te indragostesti iar baiatul respectiv se grabeste sa obtina sex.
Nu il mai cauta. Daca are sentimente pentru tine, te va cauta el si nu numai atat, va intelege ca nu esti pregatita sa ii oferi acum ceea ce isi doreste si va avea rabdare cu tine. Daca nu te cauta, nu voia de la tine decat ceea ce a incercat sa obtina deci nu ai pierdut nimic. A doua zi dupa ce ar fi avut ce isi dorea nu ai mai fi auzit de el. Parerea mea este ca tacerea lui are scopul de a te face sa te simti cumva vinovata si de a te determina sa accepti ceea ce isi doreste el.

| Lawliet14 a răspuns:

Foarte tare! Cauta-l, altfel o sa te doar sufletul.

| AliGab a răspuns:

Nu il cauta...este clar ca vrea doar sex de la tine. La ce sa lasi pe altul, indiferent cat ai fi tu de indragostita, sa te foloseasca? Daca si el ar fi fost indragostit de tine te-ar fi respectat ca atare. Punct

| Kenya a răspuns:

Trebuie sa ai grija. Majoritatea baietilor isi bat joc de fete. E ca si cum ai fi in coma si cand te trezesti iti dai seama... Ignora-l. Daca te place cu adevarat el te va cauta. Totusi mi se pare cam deplasat ca vroia sa te atinga pe sanii.

| funnnyman32 a răspuns:

Buna! Nu te lasa dusa de val sa faci vreo prostie, ca mai apoi sa-ti para rau. 'Se vedea pe fata lui ca-i place' ai grija tu ca sunt foarte sireti astia ca el si vor doar un singur lucru de la femei si nu altceva o aventura, sunt rare cazurile cand fac ceva doi oameni care dabia se cunosc dapai sa mai ramana si impreuna. Nu zic ca nu exista exceptii dar si astea sunt 1 la 1000. Daca te vrea cu siguranta va face ceva. Daca cazi in vrajelile lui aburite ai sa regreti, stiu destule prietene care au facut ceva similar. Dar stii vorba aia : Unde nu-i cap vai de picioare! Asa ca eu iti dau un sfat. Daca este si mai mare ca tine sigur vrea sa profite de tine nu fii asa de naiva, gandeste logic si tu putin situatia. De ce sa il cauti tu? lasa-l domnisoara sa te caute. Iubirea adevarata nu se gaseste mereu, de cele mai multe ori sunt doar iluzii create de noi insine. Ca vai l-am cunoscut de o sapt hai doua si deja mor dupa el. Nu e chiar asa el daca te-a vazut ca esti in limba dupa el ca sa zic asa, sigur te va prostii intr-un fel. Asa ca evita oameni din astia. Sa-ti puna mana pe sani? Nu este clar ce vrea de la tine? Nu ti-a mai dat mesaj deoarece asteapta sa ii dai tu unda verde sa-ti certi scuze sau chestii d-astea, dupa cele intamplate in ziua aceea. Te inteleg si eu m-am indragostit, si toti dintre noi am ajuns la un moment dat sa ne indragostim dar fara marsavii si prostii din acestea sa-i pui mana in zone intime' la prima intalnire sau de ce nu sa o si faceti la prima intalnire cu el ca asa sunt fetele invatate, nu toate dar o mare parte din ele cam asta tind sa cred. Ele asteapta vreun cal alb care numai apare si -si gaseste repede dupa o relatie.
De ce te-ai despartit de prietenul tau? ai motive concrete ti=-a gresit? i-ai gresit? nu se exista totul este cu un motiv.
Referitor la ce a zis ala cu care ai fost tu, ca el are nevoie de asta.' Mai mult ce vrei sa-ti zica ca vrea sa o faceti cat mai repede? " Daca la scurt timp tu ai vorbit cu altul, despartindu-te recent e clar. Nu lua in nume de rau parerea dar ti-am dat ceva sa citesti si sa ai grija de cine dai, mai tarziu sa nu-ti para rau ca ai facut o prostie mare, care daca te-ai bagat in ea vei fii intr-o situatie foarte penibila si vazuta! ok succes si daca mai ai intrebari mai revii cu un reply ceva. ciau!

| BenWilde a răspuns:

Cati ani ai? (Da este important detaliul asta daca urma sa ma intrebi "ce conteaza?")

| oRaduXD a răspuns:

Pai nu ar mai trebuii deoarece baietii din ziua de azi sunt numai pe interes vor doar un lucru de la tine si dupa pa! nu o spun din proprie experienta pentru ca eu nu sunt genul desii sunt baiat nu am cautat asa ceva niciodata la o fata... dupa parerea mea eu cred ca ar trebui sa il uiti... daca vei continua se va ajunge la un lucru pe care il vei regreta mai incolo asa ca cel mai bine stai in banca ta si gaseste-ti pe altcineva! :*

| St_Ct_1987 a răspuns:

Tu vorbesti serios?