| Daniel_Iulian_1980 a întrebat:

M-am indragostit tare de o fata de la servici,imi place foarte mult de ea,dar nu am curaj sa îi zic absolut nimic.
Imi spun ca ma duc sa vorbesc cu ea, dar cand ajung langa ea ma blochez si numai zic nimic.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa vorbesti cu ea normal. Nu cu gandul de a-i marturisi dragostea. Creeaza momente sau ocazii ce necesita sa ai tangente cu ea pentru a face asta. Adica, cere-i un pix, ajutorul la ceva anume, cere-i o favoare, etc. Chiar daca nu ai nevoie de ea sa faci asta. Si in aceste situatii vei avea sansa sa te apropii de ea macar cat sa schimbi cateva vorbe si sa te observe macar ca existi. Plus ca vei sparge gheata in felul asta si cu timpul poate va intelegeti cat sa o inviti undeva.

Nu prea ajuta daca fortezi lucrurile. Nu te ajuta nici pe tine si nici pe ea. In primul rand, va fi ciudat sa mergi strict la ea rahat tot pe tine si sa-i spui chinuit si crispat ceva fortat...

8 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Vezi sa nu-ti faci mai rău, pentru ca un răspuns negativ te poate răni. Poate ea si-a dat seama ca o placi, dar nu o interesează, trebuie sa fie o chimie între voi doi, altfel e în zadar.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca tie ti-a luat 9 luni doar sa te uiti la ea si nu ai reusit sa-i spui inca nimic... atunci esti pierdut.

Dupa cum vad eu inca de la 7 ianuarie spuneai ca o plaic ecolgea asta...si acum tot la stadiul de placut esti, dar nu ai pucat inca sa inveti s ao salutis au sa intri in vorba cu ea.
https://www.tpu.ro/utilizator/abnpdc/intrebari/

| ReddY25 a răspuns:

Ar trebui să te interesezi dacă e singură pe bune, să nu fi surprins aflând că are iubit sau e măritată

| 1onur a răspuns:

Fi tu însuți spune-i ce ai pe inima ta și sufletul tău cu Adevărat la fata pe care o iubești cu Adevărat. Răspunsul sincer loial doar de la ea îl vei primi cu Adevărat.

Este absolut normal săte simți timid săte blochezi sau să fi mai retras îți este rușine eu te înțeleg dar doar fata aia poate să-ți spună Adevărul dacă vrea să aveți o relație sau simte și ia ceva câtuși de puțin pentru tine.

| adryang78 a răspuns:

Nu există rețete minune pentru asta. happy
Îți aduni curajul și deschizi discuția. Atât.

| Cinic a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut. Daca si ei îi place de tine, o sa faca ia totul. O sa vada timiditatea ta ca pe ceva dragut. Dar daca nu se simte atrasa de tine, indiferent de cat de increzator esti o sa te respinga. Te duci la ia si îi spui ca o placi, simplu.

| Kiran a răspuns:

Sa fie chiar dragostea ce te-a facut sa o vrei asa tare?

Nu te gandi ca ea este o specie superioara tie.
Da, poate arata si cercul ei de prieteni arata superior insa nu inseamna ca tu nu poti evolua fizic cat si modul cum "intrebi / raspunzi" pentru a nu mai da frau liber emotiilor.

Poti sa verifici personal folosindu-te de job cat si de retelele sociale sa ii aflii prietenii, de acolo, imprieteneste-te cu prietenii ei pentru a te introduce ei si de acolo te apropii usor ca prieten, afla mai multe despre ea si, numai si numai cand ai suficiente informatii si esti sigur ca inca o vrei, atunci poti incerca sa o curtezi prieteneste si observa cum se comporta.

Asa, ai putea lovi cu piatra toti iepurii, esti prietenul ei, esti si acceptat de cercul ei de prieteni, intr-adevar, uneori conteaza sa te accepte si familia ei insa aici tu trebuie sa vezi situatia si pe langa astea, obligatoriu este necesar sa afli daca ea place pe cineva acum, va fi greu sa o "cuceresti" in cazul asta si asa vei avea timp sa inveti multe despre ea, pana la urma, o vrei ca iubita nu? nu strica ceva informatii.

| adam7 a răspuns:

Dacă vrei să nu dai gres, fă ceva radical:
Șterge absolut tot ce ai in cap despre ea, sentimente orice.
Privește-o exact cum e ea: o colegă și atât, fără să simți ceva pentru ea.
Lasă tracul și scenariile din cap și încearcă să rămâi conectat în prezent, fără gânduri.
Când te simți normal și degajat, intră în conversații simple și naturale fără apropouri sau purtări de copil îndrăgostit.
Doar așa vei putea realiza o conexiune cum trebuie.
Pare greu dar totul e în capul tău, dacă vrei să te controlezi și să ai succes reușești!