| Dmonik a întrebat:

M-am trezit brusc din somn, azi e ziua femeii sau ziua mamei? Eu cred ca e ziua mamei, fiindca m-am trezit cu asta in minte:
http://www.youtube.com/watch?v=GuZvmh0S16Y
O viata linistita tuturor!

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Este ziua femeii, implicit si cea a mamei; pentru ele:
http://www.youtube.com/watch?v=vaODSpcJOiU
Si fiind vorba de mame, mereu m-a impresionat melodia asta:
http://www.youtube.com/watch?v=scBseHzZwSE&feature=related
O primavara frumoasa tuturor domnisoarelor, Doamnelor si mamicilor.

6 răspunsuri:
| Sasha89 a răspuns:

Buna:*. azi e ziua mamei si ziua femeii! lma; x

| onasis1961 a răspuns:

Pentru cea mai Gingase fiinta de pe Terra:http://www.trilulilu.ro/......37--Adrian Paunescu:Aşa e mama şi a fost bunica
Aşa suntem femei lângă femei
Părem nimic şi nu-nsemnăm nimica
Doar nişte "ele" ce slujesc pe "ei".

Ei neglijenţi, iar ele foarte calme
Ei încurcând ce ele limpezesc
Ei numai tălpi şi ele numai palme
Acesta e destinul femeiesc.

Şi-n fond, ce fac femeile pe lume?
Nimic măreţ, nimic impunător.
Schimbându-şi după ei şi drum şi nume
Pun lucrurile iar la locul lor.

Cu-atâţia paşi ce au făcut prin casă
Şi pentru care plată nici nu cer
De-ar fi pornit pe-o cale glorioasă
Ar fi ajuns şi dincolo de cer.

Ei fac ce fac şi tot ce fac se vede
Ba strică mult şi ele-ndreaptă tot
Şi de aceea nimeni nu le crede
Când cad, îmbătrânesc şi nu mai pot.

Aşa e mama şi a fost bunica
Şi ca ele mâine eu voi fi.
Ce facem noi, femeile? Nimica,
Decât curat şi uneori copii.

Suntem veriga firului de aţă
În fiecare lanţ făcut din doi
Ce greu cu noi femeile în viaţă
Dar e şi imposibil fără noi…
Asta trebuie vazut:http://www.220.ro/funny/Cantecul-Femeilor-Gravide/OdO9rO693v/

| Minnie a răspuns:

Conform legislatiei din Romania, ziua mamei este in prima duminica a lunii Mai. Azi este ziua tuturor femeilor, iar in mai va fi ziua mamelor, implicit si a femeilor deci cine este mama va primi cadouri si azi si in Mai. Lucky!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum o dai tot voi sunteti azi sarbatorite, asa ca da-mi adresa unde se tine masa si dansul ca am o foame de nu am unde sa dorm la masa kiss

| ELLSSA a răspuns:

Ziua noastra draga DmonikhappyLa multi ani!

| Zazu a răspuns:

O viata linistita tuturor mamelor,ca sa incep cum ai terminat tu.
Le doresc tuturor mamelor sa imbatraneasca frumos, sa fie intelepte, sa isi adune familia langa ele atunci cand le este si greu si bine.Sa-si invete copiii sa adune tot ce este mai bun din viata,sa le fie exemplu,sa lupte de-a lungul vietii sa isi pastreze deminitatea de femeie, sa lupte pentru egalitate si drepturile care i se cuvin, sa nu se lase injosita si sa stie sa ierte! Asta este tot ce doresc eu mamelor.