| frum a întrebat:

M o intrebare,pentru cei care chiar au habar cat de cat, va rog. In urma unui contact sexual s-a spart prezervativul. Continuarea v-o imaginati. Intrebarea este daca am vreo sansa sa raman insarcinata, merita sa iau pastila de a doua zi sau nu are rost sa imi dereglez organismul cu asa ceva? ultima menstruatie mi-a venit pe 28 iulie, astazi este 19 august deci sunt in a 23-a zi. oare sunt fertila sau nu, calculele mele spun ca nu.dar voi ce ziceti? multumesc. si pana la urma nu ar fi foarte grav ca am 23 de ani...dar totusi, nu e ceea ce imi doresc.

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ia pastila aia nenorocita, dar ai grija ca e foarte toxica. Pe viitor folositi doua prezervative suprapuse daca se rup, lol. Sau anticonceptionale. Sau calendarul, cu mare atentie. Daca ai ciclul regulat, calendarul e mai sigur decit nenorocitul ala de cauciuc... si nici nu te simti ca si cum ai face baie cu sosetele in picioare.
P.S. Desigur ca trebuie' sa faci 50 de matanii in fiecare dimineata, post negru 3 luni, 50% din salariu la BOR pentru urmatorii 25 de ani, primul nascut trimis la manastire cind implineste 16 ani, si tot asa. Sau nu, si ignorii trogloditii ca tovarasu' TMC.

| neutrino a răspuns:

In toate zilele lunii esti fertila, mai mult sau mai putin! Nu exista zi in care sa nu fii fertila, daca esti o femeie sanatoasa.

| untu a răspuns:

Sint sanse de posibilitate sa ramaneti insarcinata! Trebuia sa va ganditi de trei ori daca vreti sa faceti asta in urma unui contact sexual, a face dragoste nu este o placere, ci a procrea un copil!

| frum explică:

Nu cred ca imi sunt folositoare reprosurile acum.

| Paliuk02 a răspuns:

Urgent la farmacie. Mai bine asa decat sa ai surprize happy

| Adina_Nicoleta_1978 a răspuns:

Salut. Daca nu iti doresti un copil, trebuie luata pastila de a 2a zi.