| Valentina7777777 a întrebat:

Ma cert foarte des cu mama am 17 ani ea mereu îmi zice cum să mă îmbrac când ies afara nu îmi prea convine asta îmi doresc sa ma îmbrac cum vreau eu.Ce sa fac sa ma lase sa ma îmbrac cum vreau eu i-am zis dar nu înţelege?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti inca minora asculta de mama ta numai fi răzvratita ca nu te va ajuta la nimic sa tot stai in scandal cu mama ta.

| GheorghitaDragomir a răspuns:

Ânjuro de masa și te lasă să te ânbraci cum vrei u

| wildthing a răspuns:

Cat timp locuiesti sub acoperisul ei, mananci pe banii ei si te imbraci pe banii ei, faci ce zice ea.

| Batmanel a răspuns:

Toata lumea are o perioada can stie numai sa se razvrateasca, sa se considere atot-stiutor, ca el stie cel mai bine, sa considere ca cei mai mari sunt batuti in cap... asa e la adolescenta... si orice ti-am zice noi tu vei face cum vrei, ca doar esti tinerica si te consideri matura.
Raspunsul la intrebarea ta e: asculta-ti mama, iti vrea binele nu raul, chiar daca e greu sa procesezi asta.

| ioana748 a răspuns:

Daca uiti sa iti iei fusta pe tine, mama s- ar putea sa aiba dreptate.
Posibil nu are dansa metoda sa te faca sa intelegi cum sa nu arati ridicol.
Ca idee, invata sa te imbraci decent si finut, nu ca si cand cersesti atentie, ca nu da bine unei domnisoare selecte.