| Madalina20011 a întrebat:

Ma gândeam la divorț, nu ma mai înțeleg așa bine cu soțul din cauza ca el deși suntem căsătoriți încă îmi mai vorbește despre fostele lui iubite. Eu sunt mai geloasa de fel și nu pot accepta lucrul asta asa ca ma cert cu el.Cum pot trece peste gelozie? După părerea voastra e ok faptul ca el vorbește despre fostele lui iubite de față cu mine?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si ai nevoie ca noi sa consimtim la divortul tau?
Nu crezi ca asta este o decizie, pe care trebuie sa o iei tu singura?

| ioana748 a răspuns:

Vrei sa fii si tu fosta, sa vorbească si despre tine? happy
Normal nu se vorbeste despre foste relatii ca dauneaza cuplului prezent, dar poate nu isi da seama.
Lasă l sa povestească, daca asta este singura lui problema si nu mai are alte bube.
Va epuiza subiectul la un moment dat.

| Miruna333 a răspuns:

Nu exista asa ceva, nu se vorbeste despre trecut intr-o relatie, niciodata. Asta e inimitate, iar trecutul trebuie sa ramana in trecut.
Deci tu te certi cu el pe acest subiect si el tot continua? Nu exista sa treci peste asta, asa ceva nu este normal si sanatos pentru o relatie. Niciodata nu vorbesc despre fostele relatii si nici nu doresc sa aud, exprim acest lucru de la inceput, iar daca persoana nu accepta, la revedere. Dar de cand face acest lucru, daca ati ajuns sa va si casatoriti?
Nu este ok sa vorbeasca cu nimeni despre fostele iubite, tu esti prezentul si viitorul. De ce sa dezgroapte mortii?