| anonim_4396 a întrebat:

Ma intriga putin atitudinea unui baiat. Se uita dupa mine, intra in vorba cu mine facand misto, imi spune porumbita si zice ca sunt cu un coleg de-al lui, desi stie ca nu e adevarat, apoi ma intreaba ceva si se uita in alta parte, mai exact in stanga. Pot spune pozitia exacta, mainile la spate, sprijinit de usa, picioarele incrucisate si privirea intoarsa catre stanga. Ce vrea sa insemne comportamentul lui? Trebuie, de asemenea, sa precizez faptul ca el stie ca imi place de el si mi-a tot zis ca lui nu ii trebuie prietena, el nu a avut pana acum niciuna, este preocupat mai mult de arta, cultura, educatie, dar de cate ori am vorbit (ore in sir) el a intrat in vorba cu mine, la fel si la scoala, doar ca eu sunt mai flituitoare. Cum sa interpretez? Exista vreo urma de speranta pentru mine?

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu cauta o relatie cu un baiat mai inainte de 25 de ani atunci cand se va spune ca omul este ajuns la maturitate.
Vei fi ranita -inevitabil- si tot tu vei suferi dupa aceea. Asa ca mai bine abstinenta si in privinta aceasta.
Cauta sa rupi "relatia" aceasta, si spune-i ca nu vrei sa ai pe nimeni... deocamdata.

| xBya a răspuns:

Nu te lasa indusa in eroare, girl. Daca a zis ca nu vrea prietena, inseamna ca nu vrea. Ce motiv ar avea sa minta?
Cat despre chestiile astea, ca te baga in seama, ca te ia la misto, ca intra in vorba cu tine prosteste... probabil ii placi(nu neaparat in felul ala) sau poate i s`a urcat lui la cap ca tie iti place de el si nu vrea sa te dezamageasca. Sa fim seriosi, cui nu ii plac admiratorii?

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Te tachineaza stiind ca il placi! ii creste orgoliul stiind ca te pune pe jar!
ar trebui sa il ignori!

| ÐỄỄẴ97 a răspuns:

Exista o speranta

| 1Inspiratia2a a răspuns:

Și să-ți pierzi toată adolescența?
Nu, nici vorbă!
Trebuie să cauți un băiat pentru tine, care crezi tu că este mai special și care să fie "bun" pentru tine.
El pe de altă parte mi se pare că e cam ciudat, n-am mai întâlnit băieți de genul ăsta care să spui că îl placi dar el să nu vrea să fie cu tine dar totuși se uită după tine ca un nebun. Ciudat. Dar ști, poate fi și faptul că îi pari frumoasă sau "bună" cum zic băieți, dar nu ar vrea o relație. Înțelegi?
Dar tu cum reacționezi la ce face el?

| PerfectInsanity a răspuns (pentru 1Inspiratia2a):

Ma uit in alta parte, il ignor, cand privirile ni se intalnesc accidental zambesc, zambeste, se opreste intr-un loc, pe hol si se uita dupa mine, cand ma uit si eu intoarce capul, asta ori vine sa imi zica ceva (cel mai probabil porumbito) si cauta prilej sa se bage in seama. Asta imi da mie de inteles ca vrea. De cate ori ma prinde ca stau vine la mine.

| 1Inspiratia2a a răspuns (pentru PerfectInsanity):

Adaugă-mă pe mess.
starylee19