| FLAViЯ a întrebat:

Ma poate ajuta cineva! Am acasa citeva luminari folosite si a ramas doar ceara topita care s-a intarit intr'o forma aiurea! Acum as vrea sa reconfectionez din resturile acestea luminari noi cu aspect normal. Cum trebuie sa procedez ca sa le topesc intii si apoi sa se intareasca intr'o forma anumita?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Resturile de la lumânări le pui într-un vas metalic şi apoi la foc mic până se topesc şi ajung fluide. Din carton poţi face diferite forme. Dar mai bine, http://www.picturaonline.ro/......t_88.html.
Mult succes şi imaginaţie!