| anonim_4396 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva si pe mine sa-mi gasesc jumatatea? Sau poate este o fata care vrea sa ne cunoastem happy

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Greu cu fetele de azi, nu? big grin

Da, din păcate așa-i.

Încearcă să mergi dincolo la muncă ( cum fac eu ).

Acolo îi plin de români, fete tinere și băieți tineri.

Îți poți face prieteni și bani frumoși.

În țara asta, nu prea ai cum să o duci bine pe toate planurile. ( sentimental, financiar etc. etc. etc. )

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Face misto de tine aia, ai sa te lamuresti tu + ca nu are poza lasa pensionarele si stai la casa ta.

| ancaval a răspuns:

Cine să te ajute, dacă tu singur nu o faci?

Vorbește cu fetele, scoate-le la suc, plimbare.

Încearcă să fii mai vorbăreț, tupeist.

Lasă netul, pe bune, chiar nu te ajută.

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Problema este ca sunt intr-o "zona" mai mica,toti ne cunoastem,majoritatea fetelor de varsta mea sunt plecate,casatorite, etc. Celelalte, mai mici, din ce vad le plac asa cum ai spus, tupeistii si cei care le mint frumos.Eu nu sunt asa,tupeist, mincinos, dar asta este, traim in Romania, unde totul este cu susul in jos acum!

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi și crezi că pe net pot să găsești ce dorești tu? Crezi că găsești o fată sinceră?

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Nu ştiu,mă gândesc că poate mai este cineva că mine,în această stare... oricum la mine in localitate nu găsesc nimic big grin Suntem puţini,ne cunoaştem, bârfe, etc.Să conduc un Audi, Bmw poate aş avea mai multe şanse, să fiu mai tupeist şi nesimţit de asemenea

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasă fetele de pe net, că nu ști peste ce dai.

Mai bine du-te și tu în lume, între oameni, poate poate.

Și nu trebuie să ai bmw, pentru că o fată calumea nu se uită la așa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Oarecum ai dreptate, dar mai sunt unele lucruri, nu le pot explica exact acum pe TPU

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu poți explica?

Nu te cunoaște nimeni.

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Cam greu si cu plecatul asta in lume acum:din punctul meu de vedere sa fii cu cineva acum, ori iti trebuie bani, ori sa ai papagal si sa stii ce sa bagi, ori sa fii un John Cena, plin de muschi si fetele sa iti cada la picioare.Deocamdata acum, nici la prima varianta nu ma mai incadrez, trec printr-o situatie mai nasoala cu job-ul...dar unii chiar daca trec prin o astfel de situatie, sau mai rau poate, au un "magnet "sa spun asa la fete.Pe langa cele spuse, sunt si un tip pesimist, ghinionist, mi se intampla ca atunci cand vorbesc cu o fata, brusc a 2-a sau a 3-a zi sa o dea in diverse pretexte, care ma fac sa ma las, sa nu mai insist.Nu stiu de ce,inainte nu eram asa,cand eram mic si nu gandeam schimbam fetele, eram mai idiot big grin, acum la ani distanta parca toate sunt "vorbite" si nu mai reusesc sa fiu cu niciuna, cu toate ca m-am schimbat mult, gandesc altfel dar am devenit mai slab emotional sad

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Cam greu, asa este happy Nu mai e ca pe vremea parintilor cand daca aveai bicicleta si te duceai la hora, sigur te intorceai cu "prada" laughing Timpurile au trecut, acum fetele sunt pretentioase si la marca masinii...unele.Cine stie cum o sa se ajunga peste 100 de ani, banuiesc ca o sa ne trebuiasca yacht-uri, sau poate o sa fie invers, cine stie big grin Cu strainatatea asa am zis si eu, as vrea sa plec in afara sa lucrez dar si acolo este greu daca nu ai pe cineva.Nu te mai ajuta nimeni in ziua de astazi, rude, prieteni, toti o dau in diverse motive.In tara sa prinzi ceva bun iti trebuie pile. Daca nu ai pile si ai noroc poti sa prinzi ceva pe bani putini si bataie de joc.Acum astept pe cineva, sper sa plec afara si sa imi incerc norocul acolo, daca la romance nu tine, macar la straine sa tina big grin ( Glumesc, bineinteles )

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, erau alte vremuri, mult mai frumoase.

Și... știu cum îi să nu ai pe nimeni dincolo.

Și...mai știu cât de excroci sunt românii care au ajuns șefi dincolo.

Na Doamne ajută să pleci dincolo. Poate ți-o fi mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Asa este,vremurile au fost altfel,mai frumoase,aveai mai multe oportunitati,variante de rezerva,lumea era altfel,mai buna,legea era lege,Bianca si cu Sclav nu deveneau subiect national happy
Afara imi dau seama cum este,multi au uitat de unde au plecat, unii nu te ajuta nici cu o ceapa acolo, invidie, dusmanie, etc.Si in tara este bine,daca ai un job bun, nu mai esti printre straini, esti alaturi de persoanele dragi, parinti, etc.Multumesc,cine stie happy

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, așa-i.

Cu plăcere și numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru ancaval):

Multumesc mult si toate cele bune si tie happy

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Greu cu fetele de azi, nu? big grin

Da, din păcate așa-i.

Încearcă să mergi dincolo la muncă ( cum fac eu ).

Acolo îi plin de români, fete tinere și băieți tineri.

Îți poți face prieteni și bani frumoși.

În țara asta, nu prea ai cum să o duci bine pe toate planurile. ( sentimental, financiar etc. etc. etc. )

| Fedemilla a răspuns:

Vreau eu sa ne cunoastem :*

| anonim_4396 explică (pentru Fedemilla):

Daca vrei putem vorbi aici : laurentiu001238