| Sara2 a întrebat:

Ma simt foarte trista si deprimata de cateva zile, parca nu am chef de nimic, nu raspund prietenilor la telefon nu ies nu discut cu familia, stau in camera mea si plang ore intregi, am luat extrqaveral si distonocalm dar nu m-a ajutat, ce sfat imi dati? :'( :'( :'( :'( :'(

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Incearca sa te indepartezi de problema. Iesi afara cu prietenii, citeste o carte sau urmareste un serial. Fa ceva care sa te preocupe incat sa nu mai ai timp sa te gandesti la problema.

| Doub a răspuns:

Tie iti trebuie multa ambitie.

| MskDesign a răspuns:

Cred ca o sedinta la psiholog te-ar ajuta mult.

| Lawliet14 a răspuns:

Dar ce ti s-a intamplat?

| vladeusebiu a răspuns:

Ce poate sa te faca sa fii asa deprimata?
Nu pune la suflet nimic. Punct si de la capat nu are rost sa suferi ai o viata inainte traieste-o.

| Andy323 a răspuns:

Daca ai un animal de companie, poti sta cu el, mereu animalele te linistesc si ar mai fi sa mergi in padure, am vazut leacul acesta pe internet, sincer nu l-am incercat dar cred ca merge.

| Inia_Lav_1995 a răspuns:

Distonocalmul nu are cum sa te ajute atat` timp cat te calmeaza. eu am luat si imi face bine atunci cand sunt agitata etc. dar tu daca esti deprimata si trista. nu cred ca face bine. cat despre starea ta, eu zic sa tragi aer in piept, sa zambesti asa larg, te uiti pe geam, iei o haine pe tine si iesi afara...relaxeaza.te. pana la urma de ce sa fii trista? nu e frumos sa pierzi clipele asa "deprimata" cand sunt atatea lucruri pe lume pentru care e necesar sa te bucuri!:*