| LiliLil20004 a întrebat:

Mă știu de 7 ani cu un băiat suntem cei mai buni prieteni noi vrem să începem o relație de cuplu am 21 de ani aș vrea să întreb dacă credeți că merge relația noi fiind și prieteni?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu poti sti pana nu discuti cu el.

| ioana748 a răspuns:

S ar putea sa mearga sau sa stricati o prietenie.
Ideea este, sa nu confundati atasamentul creat in acest timp cu ideea ca poate fi o relație romantica intre voi si cand va apropiati mai mult sa ajungeți la concluzia ca voi sunteti ca frate si sora.
Posibil ca puteti avea o familie linistita Intr o relație convenționala. Este reteta de succes intr adevar.

| Cipi1212 a răspuns:

O relație de cuplu poate strica o relație de prietenie.

| Cinic a răspuns:

Statistic vorbind, cele mai durabile realtii sunt cele in care partenerii au fost in prealabil prieteni buni. Deci, da, cred ca ar trebui sa ai o relatie romantica cu prietenul tau.