| Ada901 a întrebat:

Mai 2 zile sotul meu va pleca la munca în strainatate nu vreau să îmi imaginez cum va fi fara el deşi vom vorbi pe video când va pleca o sa stau lipita de el în astea 2 zile până pleacă.Ce sa fac în ultimele zile cât vom fi împreuna? Şi cum sa ma obisnuiesc cu ideea ca o să plece?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca dramatizei inutil, ca doar nu pleaca pe luna si nu-l mai vezi deloc.
Ia-ti un servici si fa ceva cu viata ta, ca sa ii arati ca poti si tu sa strangi bani, ca de aia se duce omul afara, sa munceasca si sa aduca bani.

| dullcat a răspuns:

Suntem in 2024, deja plecarea e infinit mai usoara decat in alte secole cand nici nu mai stiau sotii unul de altul, abia prin scrisori chinuite mai aflau cate ceva, si alea la minim cateva luni distanta. Aveti n mijloace de comunicare.In timpul ramas puteti petrece timp impreuna facand ceva ce amandoi indragiti. Daca il agasezi cu afectiunea, stand lipita de el, nu cred sa ajute.

| gabicoo a răspuns:

Vezi că pleacă cu aia a cărui fir de păr l-ai găsit în mașină.
Ia niște adeziv și lipește-te de el că faianța de perete.

| Cipi1212 a răspuns:

Să înțelegi că și lui îi este greu să stea departe de tine dar face chestia asta pentru a fi bine pentru voi in viitor.

| Miranjacanela40 a răspuns:

Trebuie să puneți amândoi în balanță dacă sacrificiu merită absența soțului de acasă. Dacă da trebuie să sprijinit, dacă nu trebuie să vă gândiți la altă alternativă să aveți un trai mai bun.