| Emiliiia a întrebat:

Mâine e ziua mamei mele și nu știu ce cadau să i fac. Mă gândeam că aș putea să i fac un tort, dar ea e mai mereu in bucătărie. Ea nu poarta bjjuterii si nici machiaj.

12 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Eu i-as scrie o scrisoare prin care sa-i spun de ce o iubesc si pentru ce ii sunt recunoscatoare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la o prietena si fa-i un tort surpriza!

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru Salontanul):

Ar fi o surpriză plăcută pentru orice mamă.

| Andreeush a răspuns:

Un buchet de flori, o carte, poate o cană personalizată.

| NLS a răspuns:

O carte, chiar și o carte de bucate cu rețete sănătoase, împreună cu 1- sau 3 trandafiri sau alte flori pe care le prefera (dar nu se oferă garoafe, și de preferință nici stanjenei).
Daca ai circa 100-150ron și locuiți într-un oraș unde exista firme de decorațiuni și aranjamente florale, comanda-i un aranjament din flori artificiale pentru balcon/terasa. (sunt făcute din flori de pai ca baza, plus multe alte decorațiuni. Din câte știu nu conțin plastic și nici flori proaspete)

| Sonia822 a răspuns:

O statueta- elefantel cu trompa in sus, aduce noroc in casa. Sau o statueta mama-fiica, sunt unele misto la meli melo deco, auriu, bleu cu bronz. Sunt pana in 100 ron

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamele nu au nevoie de cadouri. Cel mai mare cadou pentru ea ești chiar tu. Iar pentru faptul ca asculți de ea și mergi la școală și îți vezi de treaba, ești ascultător/ascultătoare, nu o superi atunci mama ta nu își va dori nici un fel de cadou din partea ta.

Însă, dacă chiar vrei să îi cumperi ceva, eu mă gandeam la o cană cu mesaj personalizat.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

E foarte bun răspunsul tău. O mamă ar fi mulțumită cu un astfel de cadou.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Mamele nu prea au nevoie de cadouri, să vadă afecțiune din partea ta, ar fi cel mai mare cadou.
Dar dacă ții neapărat să oferi ceva, poate ceva făcut de tine ar fi mai indicat, chiar dacă nu-ți iese perfect mama ta o să aprecieze gestul happy

| thefortgod a răspuns:

Un playstation 5

| alex3543764e4565 a răspuns:

Fai ceva original poate o bratara facuta de tine nu cumparata asa ar putea sa o poarte!