| Daria899 a întrebat:

Mam certat cu iubitul meuel a început cearta şi ne am despărţit eu mi-am facut bagajele şi acum stau la părinţii mei iar el a venit la parinţi mei cu flori şi a zis să îl iert.Eu nu ştiu ce să fac sunt confuză.Mă puteţi ajuta cu nişte sfaturi?

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cu ce sfaturi te-am putea ajuta, având în vedere că nu știm absolut nimic despre relația voastră și nici despre motivul pentru care v-ați certat?

Poate că este o relație care merită salvată, poate că nu. Nu avem de unde să știm asta.

| ioana748 a răspuns:

Daca cearta a dus pana la punctul in care sa ti faci bagajul si sa pleci, inseamna ca ar trebui sa te gandesti mai bine daca sa te impaci sau nu.
Parintii tai ce spun?
Ca este importanta parerea lor.

| Madaxo97 a răspuns:

Tu știi dacă relația mai merge sau nu salvată, nu ai dat detalii despre motivul despărțirii.
Dacă e vorba de înșelat sau agresiune fizică, psihică, verbală, cel mai bine nu te mai împăca cu el.

| Miruna333 a răspuns:

Daca ai putea spune si motivul certei, te-am putea ajuta

| 1onur a răspuns:

Păi este soțul tău iubitul tău eu de ce să decid in locul tău și al lui? Dacă ție îți place să trăiești o viață abuzivă și să fi tratată cu bagajul după tine și la niște flori cu ciocolată te vinzi este treaba ta responsabilitatea ta.

| 1onur a răspuns:

Data viitoare când nu o să-i convingă de ceva și o să ajungi iar cu bagajul pe străzi fiindcă ai acceptat un om abuziv în viața ta sa nu te te miri de ce o sâte bată fiindcă permiți să fi tratată așa treaba ta soțul tău iubi tău...

| CIVIC1 a răspuns:

Observa, cercetează, afla daca intr-adevar mai are sentimente suficiente de iubire fata de tine.
Dacă nu te iubeste responsabil atunci va menține relația o perioadă doar pentru sex.