| AdrianaEvaAdriana a întrebat:

M-am despărțit recent de iubitul meu, între timp am aflat ca sunt și însărcinată si m-am mutat la mama. Ea mi-a promis ca o sa ma ajute cu bebe când voi naște.Cum pot fi o mamă bună pentru bebe? Este primul meu copil

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"meseria" asta o inveți din mers. Succes

| Cinic a răspuns:

Penru inceput ar trebui sa îi ceri iubitului tau pensie alimentara! Sa distrat, acum sa plateasca.

| ioana748 a răspuns:

Lucrurile vor merge de la sine. Mama ta te va indruma.
Daca vrei sa fii o mama buna, vei fi.
Incearca sa citesti cate ceva despre copii. Pentru inceput vei citi despre bebelusi si conexiunea cu mama. Poti de pe acum sa asculti impreuna cu bebe muzica clasica pentru bebeluși, o sa va placa.De asemenea sa te hranesti corespunzător.
Incarca-te cu rabdare si calm, vei avea nevoie maxima de acestea.
Sanatate si toate cele bune ❤️