| AdelinaAdelina99005 a întrebat:

Mam gândit să mă împac cu tatăl fetei mele am o fata de 3 ani împreună cu el sunt despărțită de el de câteva luni eu am 19 ani nu sunt sigura dacă să îi dau sau nu a2 șansă mam despărțit de el pentru simplul fapt că ne certam încontinu.Nu prea sunt sigura ce să fac. Aveți niște sfaturi pentru mine.Cam ce pot să fac? Dau funda

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"tatăl fetei mele ...ne certam încontinu...ce pot să fac?"

in cazul ăsta, e evident: altul!

| kalasnicov22 a răspuns:

Ce nu a functionat prima oara nu o sa functioneze nici a doua.
Iti mai toarna un puradel si nu te mai ia nimeni.
Asa doar cu un copil mai ai o sansa.

| ninuku a răspuns:

Ai pus intrebarea asta de 5 ori. De ce crezi ca de data asta o sa ti se raspunda altfel. Aici intrebi cand ti se strica ceva sau vrei sa-ti cumperi ceva. Cand e vorba de relatie trebuie sa faci ce simti tu nu ce-ti spun altii pentru ca doar tu stii ce simti in acea relatie. O sansa se poate da dar cand e vorba sa dai a doua sansa nu merita, Fa ce este mai bine pentru copil nu pentru tine.

| adryang78 a răspuns:

Nu este o idee bună. E clar că v-ați grăbit prea tare și n-a fost niciunul pregătit să întemeieze o familie. Și nici nu aveați cum, ați conceput copilul mult prea devreme. De-aici și certurile. Ce a fost între voi n-a fost dragoste, sunteți mult prea tineri ca să înțelegeți la justa valoare profunzimea unor sentimente care să ducă la căsătorie, familie, cămin... A fost doar atracție fizică, și-au făcut de cap hormonii, și cel mai probabil lipsa unei educații sexuale adecvate a dus la situația asta. Când a venit pe lume un copil, cu toate bucuriile și greutățile pe care ți le aduce, n-ați putut gestiona situația și relația voastră s-a erodat rapid.
Nu este o soluție să vă împăcați. Veți ajunge repede prinși într-o relație toxică, nocivă și pentru voi și pentru copil.
Mai bine vă vedeți fiecare de viață.
S-auzim de bine.

| Andreipho a răspuns:

Nu, nu poti sa mai dai o sansa din cauza ca, va certati incontinu, nu va intelegeti, va complicati. Deci, nu sunteti potriviti si nu poti sa faci nimic.