| RalucaRaluca567 a întrebat:

M-am împăcat cu iubitul meu, tatăl fetitei mele dupa ce m-a dat afara din casa. Fata are 8 luni, m-am împăcat cu el ca m-au convins ai mei și pe el mama lui sa ne împăcam. Dar faza e ca ne certam des și nu știu ce sa fac, voi ce credeți sa fac?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce trebuie noi sa-ti dam sfaturi, in viata ta perosnala si privata?
Ti-au spus parintii si socra si tu tot la straini apelezi?
Inca ai 5 ani si ai nevoie sa te ajute altii sa intelegi ce se intampla in viata ta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Telenovela ieftina deja...

| ioana748 a răspuns:

Pai,vezi daca poti face ceva, in primul rand in ceea ce te privește.
Daca crezi ca acest baiat iti poate fi partener pe viata incercati sa lucrati la relatia voastra.
Poate gasiti o cale de comunicare mai pasnica. Daca nu sunteti compatibili si nu va puteti intelege deloc, atunci incheiati relatia.
Analizează calitatile si defectele omului si pe urma iei o hotarare.
Discutiile aprinse pot fi evitate daca atunci cand unul tipa celalalt isi pastreaza calmul.
Toate cele bune,

| Cipi1212 a răspuns:

De ce te-ai împăcat dacă te certi cu el?

| adryang78 a răspuns:

Ai făcut o prostie că te-ai întors la el. E clar că aveți o relație toxică, și ce e mai rău, este că acum crește și fetița aia nevinovată într-un mediu nociv. Ia-ți copilul și vezi-ți de viața ta.

| Raniaa a răspuns:

De ce?
De ce te-ai întoarce într-un loc unde știi ce te așteaptă? Crezi că se va schimba? Crezi că peste noapte o să devină un iubit și un tată bun? Nu te îmbăta cu apă rece! Oamenii nu se schimbă.
Ce să faci și ce să nu faci, asta nimeni nu îți poate spune. La acele întrebări doar tu îți poți răspunde. Gândește-te ce vrei! Gândește-te la ce exemplu va lua fiica ta.
Cântărește bine toate lucrurile înainte să iei o decizie.

| Alex848 a răspuns:

E bine să rămâneți împreună, dar pentru sănătatea educației copilului e bine să și aibă un mediu fără ceartă mai ales la vârsta fragedă! Dacă el e măgar cu tine atunci nu trebuie să îi stai la cratiță, biblia spune să fii supusă soțului dacă soțul este supus lui Hristos, dacă nu atunci nici tu nu poți fii tratată așa. Desigur acum depinde și din ce vă certați, poate e vina ta ca vă certați sau nu