| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Mam împăcat cu soțul meu am zis să îi mai dau o șansă pentru ca avem un copil împreună fata noastră are un an de asta l-am iertat din nou a promis că o să se schimbe și nu o sa se mai ia la cearta cu mine nu îl prea cred dar sper ca se va schimba.Cum să îl fac să se schimbe și să nu mai apară certuri între noi totuși avem un copil împreună?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Îmi pare rău să o spun, dar ești naivă.

| sierra1 a răspuns:

"soțul meu ...Cum să îl fac să se schimbe și să nu mai apară certuri"

dacă tu nu știi cum să faci, e jale!

| Mosotti a răspuns:

Nu se va schimba! Asa ca ori te chunui asa, ori fiecare pe drumul lui, alta cale nu este.
Ca ai copil nu conteaza, asta nu are treaba cu, cum va intelegeti voi.

Oricum sa stea copilul cu 2 parinti care se cearta nu e bine, ca ii face rau, deci a sta asa pentru copil e o mare greseala.
Asa ca faci cum consideri.

| Cinic a răspuns:

Din pacate peste nu mult timp vei pune întrebarea : cum sa fac sa ma despart de sotul meu abuziv. In opinia mea ai luat cea mai gresita decizie.