| Anca78888898989 a întrebat:

M-am întlnit cu fratele meu geaman, noi am fost desparţiţi la nastere de parinţii nostri. Avem 17 ani, el e la tata şi eu la mama, el m-a invitat cu el la un suc aşa ca frate şi sora dar mama nu ma lasă să merg, ce pot face? Chiar vreau să merg cu fratele meu

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata asculta de mama ta, ea te-a crescut si spune fratelui motivul.
Nu mai este mult pana faci 18 ani si atinci esti majora si nu este neaparat necesar sa ceri voie mamei tale.

| Cipi1212 a răspuns:

Tu și fratele tău nu aveți nicio vină că părinții voștri sunt despărțiți.

| AndaAlexandra a răspuns:

Mama ta nu a ținut legătura cu băiatul ei până acum?
Nu știu ce ai putea face, dar nu e corect ca maam ta să te țină departe se fratele tău.