| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Mam mutat aseară la părinți mei din cauza soțului meu avem certuri foarte dese ne certam foarte des asa ca eu am hotărât sa plec o sa divorțez avem o fetiță care are un an nu vreau sa vadă certuri din cauza lui am plecat aseară dar el a venit după mine sa îl iert nu înțelege ca nu vreau sa îl iert de data asta l-am iertat de prea multe ori.Cum sa îi fac sa înțeleagă ca nu mai iert?

4 răspunsuri:
| Amy382010 a răspuns:

Eu zic să discuți cu el, spune-i ce ai pe suflet și vezi dacă mai merge ceva intre voi, dacă el nu te înțelege și nu te asculta și continuă sa faca la fel divorțează. Dar gândiți-va și la fetița voastră deoarece este la o vârstă fragedă și nu poate crește fără tată...

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Nu o sa inteleaga. Din cauza ca i-ai iertat prea multe greseli crede ca trebuie doar sa fi " impacata". Du-te si baga divort, poate atunci va realiza ca nu mai vrei nimic cu el

| Furnicuta000 a răspuns:

De la ce au fost certurile?

| ioana748 a răspuns:

Nu mai ierti si gata, va intelege.